skip to main content

Brangelina mezi bublinkami. Někdejší hvězdný pár spojí svůj lesk v šampaňském

Angelina Jolie a Brad Pitt si znovu řekli své ano – tentokrát však nad byznysem. Bývalé manžele svedla dohromady výroba růžového šampaňského. Navazují tak na svou předchozí vinařskou spolupráci, rosé Miraval.

Stejnojmennou vinici ve francouzském Provence koupili Jolie s Pittem v roce 2011 od amerického obchodníka Toma Boveho. Vyšla je tehdy na 31 milionů dolarů, tedy něco ke tři čtvrtě miliardy korun. A obě hollywoodské hvězdy s ní slavily zářivý úspěch: loni se 1,5litrová lahev tamního rosé vydražila za necelé tři tisíce dolarů.

Reklama
Rosé z vinice Miraval
Reklama

Bývalí manželé naplno vytěžili své seznámení se slavnou francouzskou vinařskou rodinou Perrinových, která má bohaté zkušenosti z Châteauneuf-du-Pape. Důležitou roli hrálo to, že Miraval je už přes 40 let vinicí organickou – Perrinovi dnes vlastní 50 procent jejího provozu, zatímco Jolie a Pitt drží pozemek.

Francouzská rodina se zároveň postarala o bezproblémový chod vinice v letech, kdy probíhalo dlouhé a složité rozvodové řízení obou hollywoodských hvězd. I kvůli němu znalci z oboru pochybovali, jestli se Miraval udrží na vrcholu, ale zdá se, že na vinici samotnou nic z rozvodového dramatu nedolehlo.

Čerstvě oznámené šampaňské je novým projektem, na kterém se kromě Perrinových bude podílet i špičkový pěstitel a vinař Rodolphe Péters z vinařství Pierre Péters v Le Mesnil-sur-Oger. Cílem je vytvořit šampaňský dům, který bude dělat jen a pouze růžové Champagne v maximální možné kvalitě.

Reklama
Reklama