Tihle dva kdysi podlehli Marku Zuckerbergovi v epické právní bitvě o Facebook a nepochodili ani v Silicon Valley. Teď se ale Cameron a Tyler Winklevossovi vracejí na výsluní coby čerství bitcoinoví miliardáři a přinášejí nový pohled na budoucnost peněz, kreativní ekonomiky i podoby těch největších technologických společností světa.

Bratři Winklevossovi, ilustrace od Yoshiho Sodeoka.

Jednovaječná dvojčata Cameron a Tyler Winklevossovi právě loudavě vcházejí do prázdného sedmnáctipatrového kancelářského komplexu v manhattanské čtvrti Flatiron. Na sobě mají značkové kotníkové tenisky, černé džíny a identické mikiny z dílny luxusního prodejce streetwear oblečení Heron Preston.

A není náhoda, že na obou mikinách – Cameronova je červená, ta Tylerova zase bílá – vyniká logo NASA. Bratři si ho vybrali kvůli motivu objevování vesmíru, které stojí za názvem jejich sedm let staré kryptoměnové burzy Gemini. Nejenže se totiž jedná o latinský výraz pro znamení Blíženců, ale byla tak nazvána i druhá vesmírná mise NASA. Právě na ni poté navázal známý let Apollo 11, který poprvé vynesl člověka na Měsíc.

Forbes Digital Premium