Pokud přemýšlíte o tom, že se vydáte na cestu s britskými aerolinkami, a chcete zažít něco extra, máme pro vás dobrou zprávu. Letka téhle společnosti prošla nákladným a prvotřídním faceliftem. A neplatí to jen o první třídě.

To nejluxusnější aktuálně představuje nový Boeing 787—9, který má zajímavé technické parametry (letadlo je téměř 17 metrů vysoké a 63 metrů dlouhé, což je velikost srovnatelná s jeho rozpětím křídel, a jeho nejvyšší rychlost dosahuje až 950 km/hod.). Co vás pravděpodobně okouzlí mnohem víc, je ale interiér – a zejména ten v první třídě.

vnitrek

Za všechno je zodpovědná společnost Forpeople, která první třídu nového boeingu vybavila tmavými čalouněnými sedadly prošívanými diamantovým vzorem a vše doplnila koženými a hliníkovými prvky.

Čtěte také: Tetris v letadle, uspořádání sedaček, ve kterém opravdu nebudete chtít létat

Na rozdíl od ostatních letadel je Boeing 787—9 navržen tak, aby se v kabině mohlo usadit jen 8 pasažérů (obvykle jich je 14), a to znamená, že cestující mají více úložných prostor a také větší soukromí a komfort.

vnitřek 2

Podle zakladatele Forpeople a kreativního ředitele British Airways Richarda Stevense byly všechny detaily vytvořeny na základě zpětné vazby pasažérů, kteří měli vyzkoušet a ohodnotit každý prvek prototypu první třídy tohoto letadla.

5

Letadlo v současné době létá do Dillí, Abú Dhabí nebo Kuala Lumpuru, od listopadu jsou ale v plánu i lety do Moskvy, Austinu a San José.

Čtěte také: Kaviár a šampaňské? Co se skutečně jí na palubách soukromých letadel

7

Změny ale můžeme čekat i v Boeingu 747. Sedadla ekonomických tříd jsou vybavena USB porty a většími obrazovkami s vyšším rozlišením a novým zábavným systémem X Series, který umožňuje obrazovku používat jako tablet. Sedadla pro cestující vyšší ekonomické třídy budou mít mimo jiné i zásuvky kompatibilní se zástrčkami z Velké Británie, Spojených států a Evropy.

Tato nová letadla typu 747 by měla už nyní létat mezi Heathrow a New Yorkem.

Autor: Kristin Tablang