skip to main content
Breaking News

Brněnská Solitea pohltila další českou firmu a posiluje u speditérů

Česká jednička na poli vývoji účetních a personálních systémů skupina Solitea posiluje svou pozici v segmentu dodavatele řešení pro společnosti zabývající se spedicí a osobní i nákladní dopravou.

Firma v pondělí uvedla, že koupila stoprocentní podíl ve společnosti Prytanis, která se zabývá právě informačních systémů pro autodopravce, provozovatele osobní přepravy a spediční a logistické společnosti.

Reklama

Cena akvizice nebyla zveřejněna a nyní bude spojení firem zkoumat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

„Vnímáme zde obrovské synergie. Know-how Prytanisu na poli informačních systémů pro řešení dopravy dovede Solitea doplnit o rozsáhlé zkušenosti v oblasti ERP či datové analytiky, díky kterým dokážeme zjednodušit a zefektivnit řešení vnitrofiremních procesů našich společných zákazníků,” říká k novému dealu předseda představenstva Solitey Martin Cígler, který s akvizicí zároveň získá i kvalifikované zaměstnance, kterých je na trhu nedostatek.

Reklama

Z pohledu Prytanisu se po akvizici nic zásadního nezmění. Firma se sice začlení do struktur brněnské skupiny, řídit ji ale bude dosavadní management a bude pokračovat ve své dosavadní činnosti. 

Martin Cígler je se Soliteou v posledních letech velmi aktivní, pokud jde o akvizice. Jen letos skupina koupila například firmu Mainstream Technologies nebo divizi IT Služby české firmy AspectWorks.

Brněnská skupina sdružující více než 30 firem, v které má podíl i slovenský fond Sandberg Capital, letos očekává tržby na úrovni 2,5 miliardy korun.

Reklama
Reklama