Pro někoho může být Ostrava temným hornickým městem. Když ji ale zalije jarní slunce a prozáří její široké ulice s průmyslovým dědictvím světlem, je čas vyrazit do kavárny. 

A protože se moravskoslezská metropole čím dál rychleji plní zajímavými a sebevědomými podniky, vybrali jsme vám pět z nich, kam je radost zajít na snídani nebo brunch. 

A Café, Mariánské nám. 10

Bistro a kavárna v Mariánských Horách s industriálním interiérem, kterému dominují betonové sloupy, originální svítidla a dekorace v regálech na stěnách. Na brunch si sem můžete zajít každou neděli od devíti do jedné hodiny. Během týdne pak vaří fantastické snídaně i polední menu, protkané bylinkami, vejci, masem, zeleninou nebo omáčkami. Vyhlášené jsou i jejich burgery a těstoviny.

La Petite Conversation, Tyršova 31

Jeden z top ostravských podniků, La Petite Conversation na Tyršově ulici, vede majitel původem z Belgie. Najdete tady nejen krásný interiér, ale večer i zajímavé akce nebo koncerty. Hlavní je ale jídlo, od jejich vyhlášených mušlí přes masové koule po klasickou snídani třeba s párkem. Jíst se v této malebné restauraci začíná ve všední dny od osmi. Na brunch si pak můžete zajít každou sobotu od devíti do půl třetí.

Cokafe DOV, Vítkovická 3369

Stylová kavárna v srdci ostravských Dolních Vítkovic nesmí na seznamu chybět. Velkolepý prostor kavárny nabízí dostatek míst i pro velkou skupinu přátel, s nimiž si vychutnáte tousty, lívance sendviče i vejce Benedikt. Pohostí vás tady nejen snídaní, kterou si můžete dát až do dvou odpoledne, ale i lehkým obědem dle denní nabídky. Otevírají každý den od osmi do osmi, a pokud by bylo plno, mají pobočky ještě v Porubě a centru.

HogoFogo bistro, Sokolská tř. 871/6

Kultovní ostravský podnik HogoFogo, který vede členka žebříčku Forbes 30 pod 30 z roku 2021 Tereza Ovšáková spolu se dvěma společníky, je oázou uprostřed města, kam prostě na jídlo musíte. A nezáleží, jestli půjde o brunch nebo večeři. Kavárnu v domě s cihlovou fasádou porostlou břečťanem si zamilujete, stejně jako místní fantastické suroviny, které ve svých jídlech na talíři kombinují každý všední den od půl dvanácté do desíti večer.

Bernies, Poděbradova 826/27

Vytříbená restaurace v centru města, na rohu ulic Stodolní a Poděbradovy, ve které najdete třeba ananasové carpaccio s restovanými kokosovými chipsy nebo avokádový tatarák s kešu ořechy a pošírovaným vejcem na bruschettě, si o návštěvu přímo říká. Italské bistro v přízemí je ideální na snídaně a luxusní restaurace se středomořskou kuchyní v druhém patře zase na oběd a večeři. A protože se blíží jaro, už brzy přijdou se svým tradičním nedělním brunchem v duchu sněz, co můžeš.