skip to main content

Brzy můžete mít zadek jako Kim Kardashian. Vyjde vás na 10 tisíc

Můžete se skoro vsadit, že když je newyorský týden módy, stane se něco bizarního, ať už na přehlídkovém molu, nebo mimo něj. Letos se o pozdvižení postarala dvaadvacetiletá skandinávská konceptuální umělkyně Ida Jonsson a o dva roky starší módní návrhářka Beate Karlsson, které představily „The Bum“, ve volném překladu prostě „Zadek“.

Nejedná se však jen tak o nějaké pozadí, ale přímo o to nejslavnější. „The Bum“ je přesnou replikou pýchy Kim Kardashian. Falešný zadek vyrobený ze silikonu na sobě předvedla sama Karlsson. Ta ho podle stylu Kim doplnila červenou péřovou bundou, sportovními slunečními brýlemi a vysokými kozačkami. „Bylo vidět, jak jsou z toho lidé zmatení,“ popisuje návrhářka, kterou hned obkroužil hlouček paparazzi fotografů.

Že je to všechno jen výstřelek, říkáte si? Ve skutečnosti jde o dlouho připravovaný projekt. „The Bum“ vznikal dva roky, kdy umělci na základě fotografií a videozáznamů pečlivě monitorovali a měřili pozadí Kim Kardashian (ano, vážně, i tohle může být práce). Na základě svého výzkumu stvořili 3D model.

Reklama

Že vás ze všeho nejvíc zajímají míry? Podle umělců má Kim přes boky 107 centimetrů v obvodu, na šířku její půlky zabírají 42 centimetrů. Finální produkt bude vyroben tak, aby vážil co nejméně. Pravděpodobně tedy z mixu silikonu, spandexu a mikrovláken. Velkovýroba bude v Číně a Portugalsku a do prodeje půjde tenhle růžový klenot už letos na jaře. Cena se ještě finalizuje, ale bude se pohybovat někde mezi 10 a 15 tisíci korun.

Samotní tvůrci v něm vidí nejen cestu k úspěchu značky, ale také kritiku dnešní společnosti posedlé potleskem na sociálních sítích. A co si budeme povídat, právě ta tvoří i potenciální zákazníky.

Kim se k dílu ještě nevyjádřila. Proč by taky. Její pozadí jen tak něco netrumfne.