Bílé polo tričko, chinosky, červené sneakers, Vespa, tenis, šampaňské, makronky Ladurée a St. Tropez. La dolce vita? No, spíš la douceur de vivre, sladký život podle Stephana Cremieuxe. Tento charizmatický Francouz žijící v New Yorku otevřel v Praze v Nákupní galerii Myslbek obchod s vlastní řadou pánské módy Cremieux v takzvaném preppy stylu, tedy způsobu oblékání, který si osvojili lidé z vyšších středních vrstev.

„Být preppíkem je zábava, proto máme v aktuální kolekci tolik pestrých barev a potisků – třeba skútru nebo ananasu. Přijďte a nechte se inspirovat,“ zve majitel rodinné firmy s obratem 150 milionů dolarů, která má už tisíc prodejních míst po celém světě. Tady jsou jeho tipy na stylové léto ve francouzsko-newyorském stylu.

HS2A3968

Hodinky

Jsem vášnivý sběratel analogových hodinek a mé nejoblíbenější jsou asi ty, co mám teď na ruce – Rolex Submariner, ale líbí se mi i Rolex Speedmaster. Můj otec Daniel zase nejraději nosil vintage rolexky.

Rolex Submariner Oyster Perpetual koupíte za 196 tisíc korun.

__32 2

Sako

V šatníku by ho měl mít každý. Je to zkrátka povinnost, pro muže i ženy. Tenhle rok jsme si v Cremieux pohrávali s barvami. Máme červená, žlutá, zelená, modrá, khaki a námořnická saka. Letos frčí výrazné barvy, které jdou krásně sladit jen s bílým tričkem, chinos a slim džínsy.

Sako Cremieux koupíte za 16 399 korun.

HS2A3817

Sluneční brýle

Pokud pominu naše brýle, tak nejraději mám asi italské Persol. Líbí se mi jejich design, barvy a celkově celý koncept značky. Nosil je třeba i můj nejoblíbenější herec Steve McQueen a teď je musí mít každá hollywoodská star.

Persol brýle koupíte od 3 tisíc korun.

unnamed-3Motýlci

Je škoda, že je nosí čím dál méně lidí. Přitom jsou tak elegantní. Letos jsou neskutečně v módě ty pletené a v kombinaci se sportovním sakem neuděláte chybu.

Cremieux pletený motýlek pořídíte za 2 599 korun.

DSCF0933

Rodinný znak

Největšími ikonami preppy stylu byli v padesátých letech manželé Kennedyovi. Preppíci jsou ale také budoucí absolventi prestižních amerických univerzit jako např. Yale, Princeton, Harvard nebo Columbia, proto se na jejich oblečení často objevuje znak univerzity a ten si osvojila i spousta rodin z vyšších středních vrstev včetně rodiny Cremieuxových. Preppy je zkrátka životní styl lidí, kteří chtějí být v dobré společnosti a ještě u toho dobře vypadat.

anas_logo (1)

Doutníky

Značku Cremieux založil můj otec Daniel v roce 1976 v St. Tropez, kde jsem taky vyrůstal. Pamatuji si, že jsem ale jako malý kluk jezdil s otcem pravidelně do Ženevy, kde si kupoval davidoffky. A ty sem na seznam určitě patří.

Doutníky Davidoff koupíte za 6 800 korun.

davidoff

Boty

Určitě tenisky a semišové boty – hnědé, šedivé. Ty jdou totiž kombinovat se vším, s džínsy, chinos i kalhotami k obleku.

DSCF0875

Sport

Být v dobré společnosti za každou cenu a kde jinde ji hledat, než na golfu a tenisu. Já mám ale nejraději tenis, vlastně také běh.

raketa (2)

Šampaňské

Dom Pérignon Rosé! Není tak kyselé jako ostatní šampaňská, má krásnou barvu a my Francouzi ho zkrátka milujeme. Někdy si do něj přidáváme jahody a lesní plody.

Růžové šampaňské Dom Pérignon, ročník 2003 pořídíte za 7 490 korun.

dom

Sushi

Japonci jsou nejvíc preppy, a proto doporučuji právě jejich nejznámější pokrm. Určitě ale nejsou preppy fast foody a hamburgery, těm se vyhněte.

burger_preskrtly

Hudba

Kdyby to měla být jedna jediná písnička, tak by to byla New York, New York od Franka Sinatry. Pusťte si ji.