Nadupaná, neobvyklá, nezapomenutelná a technologicky pokroková super auta už umějí (k čemuž přispěl i jeden v Česku dlouho působící slovenský designér). Do toho se Bugatti v minulosti vrhlo na širokou škálu produktů – od kompletní nábytkové řady přes špičkové hodinky po motocykly. A příští rok si francouzská automobilka otevře nový obzor; malinko houpavý, znovu luxusní a taky náležitě drahý. Bugatti vyrazí do světa jachet s modelem Niniette 66.

jachta4

To číslo v názvu má své opodstatnění, protože těchto nablýskaných korabů společnost vyrobí jen 66 a ty první noví majitelé zakotví v březnu 2018. „Filozofie designu Bugatti je tak unikátní a originální, že ji lze aplikovat na velkou řadu produktů,“ říká Etienne Salomé, ředitel designu u Bugatti. „Nicméně jachta, to je něco speciálního.“

jachta3

Proto se Bugatti na cestě do nového oboru spojilo s monackými experty na design a stavbu jachet Palmer Johnson, aby vyvinuli inovativní produkt. Palmer Johnson už má ve svém portfoliu lodě budoucnosti, a tak podle šéfa firmy Timura Mohameda bylo spojení s Bugatti logickým krokem. „Vždy se snažíme postavit jachtu pro příští generaci,“ tvrdí Mohamed.

A taková má být i tato. „I z velké dálky, když bude vplouvat do přístavu, každý pozná, že jde o Bugatti,“ těší se Salomé. „Byla stvořena pro lidi, co hledají velmi unikátní zkušenost.“

jachta6

Berkeley March, který má u Palmer Johnson na starosti designovou stránku, se svým týmem důkladně nastudoval křivky vozu Chiron, aby v lodi propojil DNA obou značek. A jejich příbuzenství snad nelze přehlédnout, na první pohled jasný profil písmene C.

jachta1

Lodě budou měřit od 15 do 27 metrů a budou plné karbonu, kůže a na palubu přijde od přírody modré dřevo dubu bahenního. Tam taky najdete krb, vířivku a nebo bar s šampaňským, protože prostě Bugatti. Dva osmiválcové motory MAN poženou jachtu maximální rychlostí přes 80 kilometrů v hodině.

jachta5

Cena je jen na vyžádání, což je důkaz toho, že bude dost vysoká. Vždyť Chiron v té nejchudší výbavě stojí 70 milionů korun.