Nejrychlejší hokejista českého národního týmu a vůbec celého šampionátu. Řeč je o Jakubu Flekovi, který kvůli nemoci nakonec nedávný šampionát nedohrál. Na eventu Forbesu s názvem Úplně nejlepší kraj rodák z Mariánských Lázní prozradil, jak mistrovství světa prožíval a co si myslí o sportovních možnostech pro mladé lidi v Karlovarském kraji.

Uvítání Jakuba Fleka bylo hlasité. Snad ještě o to vřelejší, že se svalnatý mladý muž v dobře padnoucím obleku nevydal na pódium v Císařských lázních sám. V náručí držel obrovský pohár. Ten, který na domácí půdě tolik potěšil hráče i jejich fanoušky.

Jednatřicetiletý Flek ale u posledních zápasů mistrovství světa v ledním hokeji chyběl. Na otázku moderátora a šéfredaktora Forbesu Petra Šimůnka přitakal, že šampionát dohrát nemohl. Dres s číslem 19 totiž vyměnil za domácí oblečení.

Onemocněl angínou a skončil na antibiotikách. Dnes říká, že pro něj bylo velmi těžké si ty poslední zápasy nezahrát. Nebylo však v jeho silách postavit se na brusle a jít po boku spoluhráčů bojovat. „Měl jsem daleko větší nervy, když jsem byl v posteli s horečkou, sledovat to v televizi, než když jsem byl s klukama na ledě při zápase,“ komentoval.

Na druhou stranu je Jakub Flek fatalista, a proto debatu uzavřel slovy, že co se mělo stát, se stalo. Pohár byla pak podle něj sladká tečka na konec. A se spoluhráči už si po finále užíval oslavy, i když s antibiotiky to nebylo to pravé ořechové. 

Šampionát prý považuje za vrchol své kariéry. „Myslím, že je to tak pro většinu z nás v týmu a bylo to umocněné tím, že to bylo na domácí půdě a před úžasnými domácími fanoušky,“ řekl.

Na otázku, zda má Karlovarský kraj podle něj dobré podmínky pro sport, odpovídal kladně. „Vyrostla zde řada moderních sportovišť. Třeba KV Arena, multifunkční hala pro volejbal a basketbal, vedle se opravil atletický stadion. Troufnu si říci, že každý tento sport zde má skvělé zázemí,“ hodnotil.

Navíc se rozpovídal o tom, jak moc má rád přírodu Karlovarského kraje. „Člověk sedne na kolo nebo si zajde na golf. I když já tedy zatím žádný velký golfista nejsem,“ přiznal Flek.

Líbilo by se mu ale, kdyby v kraji vznikly vysoké školy. To by podle něj mohlo vyvolat příliv lidí ve věku okolo dvaceti až pětadvaceti let. „Nechci říkat, že Vary jsou nějaké důchodcovské město, ale mladší generaci tady trochu postrádám, město by dostalo nový náboj a pomohlo by to,“ řekl.

Nejvíc však miluje své rodné město Mariánské Lázně. „Zpívající fontána, kolonáda, první krůčky na ledě byly v mých třech letech tam,“ popsal. Obratem ale přiznal, že už do tohoto města moc nejezdí, protože už tam svou rodinu nemá. Ostatním by nicméně doporučil, aby právě Mariánské Lázně při návštěvě Karlovarského kraje nevynechali.