Jako když ze svahu pustíte parní válec. Řítí se, nabírá čím dál větší rychlost, a ačkoli je teprve na počátku drtivé jízdy, zastavit už nejde. Nejde zastavit byznys usilující zastavit čas. Byznys okolo longevity, v němž je čas nejcennější – protože jedinou – komoditou.

Petru Šrámkovi je něco přes čtyřicet, avšak imigračním úředníkům na letišti v New Yorku předložil v půlce minulého měsíce pas s rokem narození 1968. I tak byl vpuštěn do země a vstříc městu, které nikdy nespí. Byl do něj vpuštěn zcela oprávněně – nikoli navzdory nesrovnalostem v osobních údajích, ale právě díky nim.

V New Yorku se totiž zkoumalo, jak nestárnout, a Petr Šrámek mohl sloužit jako živoucí příklad, že to není nemožné. Podnikatel s biohackingem je chodícím důkazem, že chronologický věk nemusí korespondovat s biologickým.

„Zjednodušeně řečeno, ve statistické korelaci s populací ve víceméně srovnatelných biomarkerech jsem minus deset až dvacet let oproti roku narození,“ říká zakladatel LongevityTech.fund, jednoho z globálně nejvýznamnějších investičních fondů v oblasti dlouhověkosti.

Do květnového New Yorku si Šrámek přijel pro 250 tisíc dolarů. Taková je odměna pro čerstvé semifinalisty soutěže Xprize Healthspan, jež přináší vzrušující výzvu a při jejím zdolání i vzrušující peníze.

V článku dále zazní:
  • Co by se stalo, kdyby se povedlo snížit náš biologický věk o deset let?
  • Jak se do longevity zapojuje podnikatel Tomáš Čupr?
  • A na co je nutné si dát v segmentu pozor?
Forbes Digital Premium