O tomto projektu se mluvilo roky. A teď je konečně hotovo. Mrakodrap 432 Park Avenue postavený mezi 56. a 57. ulicí na Manhattanu je nejvyšší rezidenční stavbou na západní polokouli.

 

Penthouse výhled

 

Tři roky od položení základů je dostavěné už i poslední patro. Střecha je ve výšce 425 metrů, takže dokonce i Empire State Building (381) nebo Chrysler Building (318 m) jsou výrazně nižší.

 

432-Park-Avenue

 

Aktuálně jsou na prodej byty od 16,95 milionů dolarů. Každý zabírá od půl podlaží po celé patro s rozlohou od 330 do 770 metrů čtverečních. Ten nejluxusnější, střešní byt pak stojí 95 milionů dolarů (tedy asi dvě miliardy korun). Je z něj neuvěřitelný výhled, z výšky 387 metrů nad městem.

 

Penthouse koupelna

 

Okna tohoto penthousu jsou velká tři krát tři metry, vede sem soukromý výtah, v koupelně je samozřejmě vyhřívaná podlaha a bude-li majitel chtít, může si za 32 tisíc dolarů přikoupit moderní, klimatizovaný vinný sklípek.

 

Penthouse okna

V mrakodrapu je celkem 104 bytů, stavbu navrhl uruguayský architekt Rafael Viňoly. Od příštího roku budou moct nejen místní residenti, ale i ostatní obyvatelé New Yorku a turisti využívat skoro tří tisíce metrů čtverečních velký prostor s restaurací, velkou terasou a posilovnou s 25 metrovým bazénem a masážním centrem.

Tady najdete video, jak se budova stavěla.

 

Fotografe: DBOX for CIM Group/Macklowe Properties