skip to main content
Český byznys

Byznysmen, který vydržel rok. Z vedení Mall Group odchází Oldřich Bajer

2 minuty čtení

Jakub Havrlant o něm mluvil jako o byznysmenovi, kterého Mall Group potřebuje. Po roce však Oldřich Bajer z vedení miliardové e-commerce skupiny odchází, údajně kvůli „neshodám s akcionáři“, o čemž jako první informoval deník E15, jehož vydavatele vlastní – stejně jako částečně Mall Group – Daniel Křetínský a Patrik Tkáč.

Bajer, kterému na LinkedInu stále svítí funkce CEO, přitom ještě před pár týdny z pozice šéfa skupiny komunikoval s médii a tvrdil, že do dvou let chce akcionářům ukázat černá čísla.

Reklama

„Akcionáři by pochopitelně byli rádi, kdybychom byli v zisku zítra, ale to není reálné,“ říkal též v dubnu letošního roku Forbesu. Otázka ziskovosti je právě to, s čím se středoevropská skupina dlouhodobě potýká, a sám její strůjce Jakub Havrlant historicky přiznal, že měl představy o rychlejší otočce. Mall Group loni dosáhla tržeb zhruba 18 miliard korun se ztrátou 1,7 miliardy korun.

Reklama

Personální výměnu okomentoval Havrlant věcně: „Skupina je teď připravena vstoupit do další fáze, ve které se budeme soustřeďovat na akceleraci nastavených procesů směrem k ziskovosti a excelenci v operativě.“

Jakkoli jde o obecné vyjádření, mezi řádky v něm lze tušit, že podle akcionářů nebyl Bajerův plán na ziskovost dostatečně svižný. „V novém vedení není dosavadní CEO Oldřich Bajer, který se s akcionáři skupiny rozcházel v názoru na budoucí řízení firmy, a proto ze skupiny odchází,“ dodává mluvčí Mall Group Pavla Hobíková a blíže situaci nekomentuje, stejně jako se Forbesu nepodařilo ihned získat komentář od Oldřicha Bajera či Patrika Tkáče.

Skupina je nyní řízena zúženým boardem ve složení Petr Tomášek, Pavel Knap, Jakub Střeštík a Radko Sekerka. V čele představenstva setrvává Jakub Havrlant.

Reklama
Reklama