skip to main content
Forbes Woman

Byznysová lekce podle Michelle Obama: turné, filmy, veleúspěšná kniha a nově i podcast

Švédský miliardář Daniel Ek to nevymyslel špatně. Ten název přece nemusí být složitý, aby na platformě Spotify upoutal pozornost všech uživatelů. Stačí říct to podstatné. The Michelle Obama Podcast.

Že si sedmatřicetiletý technologický vizionář, jehož jmění Forbes odhaduje na 4,1 miliardy dolarů, a šestapadesátiletá bývalá americká první dáma plácli, o tom už se v oboru nějakou dobu mluví. A nejen mluví – kontrakt s produkční společností manželů Obamových Higher Ground Company uzavřelo Spotify dokonce už minulý rok.

Teď to však Michelle Obama potvrdila oficiálně. A přidala detaily včetně toho nejdůležitějšího: první díl podcastu vyjde letos 29. července.

„Ahoj všichni, chci vám říct, na čem už nějakou dobu pracuji. Rozjíždíme podcast!“ oznámila někdejší americká první dáma prostřednictvím svého Twitteru:

V něm Michelle Obama mimo jiné popisuje, že „v první sezoně si do studia pozve lidi, kteří ji ovlivnili a udělali z ní to, kým je“. Mezi prvními hosty tak bude Michellina matka Marian, její bratr Craig, poradkyně Obamových v Bílém domě Valerie Jarrett, novinářka Michele Norris, ale třeba i komik a moderátor Conan O’Brien.

Reklama

Zároveň chce posluchače motivovat, aby podobné konverzace se svými blízkými vedli i oni sami. S lidmi, kteří je samotné znají nejlépe, před kterými se cítí nejzranitelnější. „Doufám, že můj podcast pomůže posluchačům zahájit konverzaci – a mnohdy velmi těžkou a citlivou konverzaci – s lidmi, na kterých jim záleží nejvíc. Takto budujeme pochopení jeden pro druhého.“

Je evidentní, že Michelle Obama správně odhadla vlnu, která se zvedla už po vydání její veleúspěšné knihy Becoming. Té se podle informací Forbesu celosvětově prodalo už přes 11,5 milionu výtisků, což z ní činí jedny z nejúspěšnějších politických memoárů tohoto typu v dějinách. Roli výtečného motivačního spíkra charismatická Michelle Obama potvrdila i na následném celosvětovém turné.

To ještě podpořilo globální rekordní prodeje knihy. Jak uvedlo vydavatelství Penguin Random House, „počítá se ještě s několika dotisky“. V roce 2019 navíc Obamovi uzavřeli lukrativní kontrakt s Netflixem: prvním společným filmem byl loňský dokument American Factory, který později vyhrál Oscara pro nejlepší dokumentární film roku.

Letos Netflix připravil dokument nazvaný jednoduše Becoming, který sleduje Michelle Obama na zmiňovaném veleúspěšném turné a soustřeďuje se i na soukromý život Obamových po jejich odchodu z Bílého domu.

Teď přichází i podcast a všechno nasvědčuje tomu, že Michelle Obama ve své jízdě ještě zdaleka nekončí.