Dva a tři čtvrtě roku stačilo zkušenému investorovi Carlu Icahnovi na to, aby vydělal na akciích Netflixu více než 1,9 miliardy dolarů. Včera svou pozici v největší světové „on-line videotéce“ zabalil a podle svého stylu to oznámil na Twitteru.

Desetiprocentní balík akcií Netflixu koupil na podzim roku 2012 za 321 milionů dolarů a od té doby jeho cena rychle rostla. Pokud by ho Icahn držel celý až do teď, vydělal by téměř čtyři miliardy. Po roce držení se ale poloviny akcií zbavil.

„Když máte štěstí a jste dost chytří na to, abyste vydělali za 14 měsíců 457 procent, je čas trochu se stáhnout,“ uvedl tehdy, ačkoli jeho syn Brett Icahn, který ho k obchodu jako první přivedl, chtěl, aby ještě v původní pozici vydržel.

netflix-chart

Přesto podle odhadů Forbesu, vyplývajících z Icahnových pravidelných hlášení pro burzu, vydělal již zmíněných minimálně 1,9 miliardy dolarů.

Více se o Carlu Icahnovi dozvíte v jeho profilu na našem speciálu o světových miliardářích:

icahn done

Ve svém středečním rozhovoru pro CNBC uvedl jako důvod svého definitivního exitu mimo jiné i to, že firmě roste rychle konkurence v dalších televizních a filmových streamovacích službách. „Věřím, že trh je teď extrémně přehřátý. Hlavně vysoce výnosné obligace. Pokud by více respektovaných investorů varovalo před přehřátím trhu v roce 2007, možná bychom se vyhnuli krizi o rok později,“ nechal se ještě slyšel Icahn.

Dál hodlá své peníze přesouvat na Apple, kterému dlouhodobě hodně věří . Na konci března jeho vlajkový fond vlastnil v ikonické firmě 53 milionů akcií, což znamená balík s tržní hodnotou 6,6 miliardy dolarů.


Čtěte také: 

Kupte akcie Applu, radí miliardář. Jsou drahé, ale vyplatí se to. Budou ještě dražší