Žebříček Forbes Celebrity 100 slaví tento rok dvacáté narozeniny a podle čísel to vypadá, že nikdy nebyl lepší čas na to, být slavný.

Sto nejbohatších hvězd světa si v posledních dvanácti měsících vydělalo celkem 6,3 miliardy dolarů, což je o 22 procent více než minulý rok. Roční výdělky jedenácti celebrit navíc překročily metu 100 milionů dolarů, což se v minulých dvou letech podařilo jen necelé polovině z tohoto počtu.

Čtěte také: Jak 20letá Kylie Jenner vybudovala během tří let téměř miliardový byznys

Na první příčce se umístil boxer Floyd Mayweather s výdělkem ve výši 285 milionů dolarů, na druhém místě je herec George Clooney s 239 miliony dolarů, přičemž většina z nich pochází z prodeje jeho firmy na výrobu tequily Casamigos, kterou založil s Randem Gerberem, manželem modelky Cindy Crawford.

Na třetím místě se umístila cover star amerického srpnového Forbesu Kylie Jenner z rodu Kardashianů, která se díky svému kosmetickému impériu dost možná stane nejmladší miliardářkou v historii.

Hvězda seriálu Soudkyně Judy, Judy Sheindlin, si čtvrté místo získala díky prodeji své televizní knihovny televizi CBS (obsahuje více než 5 200 epizod jejího seriálu), přičemž první pětku uzavírá bývalý wrestler a herec Dwayne „The Rock“ Johnson, který si 124 milionů dolarů vydělal díky hollywoodským blockbusterům, jako je aktuální snímek Skyscraper.

Celebritou, která se na špičce našeho žebříčku za 20 let jeho existence umístila nejčastěji, je moderátorka Oprah Winfrey – povedlo se jí to hned pětkrát. Druhý je režisér George Lucas se čtyřmi prvenstvími.

Žebříček jsme sestavili díky posuzování výdělků celebrit (v milionech dolarů) od 1. června 2017 do 1. června 2018 před zdaněním a odečtením poplatků pro manažery, právníky a agenty.

Tady je prvních 50 ze stovky nejlépe placených hvězd, celý žebříček si můžete projít tady: