skip to main content

Cenová hádanka Billa Gatese aneb Chodí miliardáři do supermarketu?

Pokud jste někdy přemýšleli, jak se velice rychle dostat do USA Today, CNN, Time, Independent a dalších světových médií, máme pro vás tip. Stačí být miliardářem a splnit jednu maličkost – neznat ceny potravin v supermarketech.

Ve středu se o tom přesvědčil Bill Gates, když poprvé zavítal do talkshow k Ellen DeGeneres. Ta se s produkcí rozhodla, že otestuje, zda zakladatel Microsoftu zná ceny běžných potravin v obchodě.

Reklama

Pro milého chlapíka, který provozuje největší soukromou nadaci světa, si tak připravili malý kvíz s příznačným názvem Bill’s grocery bills (český překlad Billovy účty za potraviny ztrácí veškeré kouzlo).

Úkol zněl jasně – uhádnout ceny pěti běžných položek s dolarovou tolerancí. Dodejme, že za běžné se v Americe považují například Rice-A-Roni, což je směs rýže a těstovin v různých variantách, nebo Totino Pizza Rolls, které jsou přesně tím, čím říkají.

Reklama

Jak je z videa patrné, bez nápovědy od publika a od Ellen by se donedávna nejbohatší člověk světa trefil pouze jednou, a to v případě zubní nitě, k jejímuž regulérnímu používání se hbitě přiznal.

Cenu hypotetického nákupu Gates značně nadsadil, čímž si vysloužil i sarkastickou reakci magazínu Time. „V rámci softwarového byznysu je to ten, s nímž chcete být. Jestli ale hledáte někoho, s kým úsporně nakoupíte, Gates není dobrou volbou.“

Ačkoli byla celá věc brána s nutnou dávkou nadsázky, přesto ve mně vzbudila nutkání vidět, jak Petr Kellner hádá u Jana Krause cenu tatranky či Bohemia brambůrek…

Reklama
Reklama