Zlevňování paliv v Česku se po více než dvou měsících zastavilo. Benzin za poslední týden zdražil o 35 haléřů na 36,49 koruny za litr a průměrná cena nafty stoupla o 16 haléřů na 37,85 koruny. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

I přes zdražení z posledních dní zůstává Natural 95 zhruba o korunu levnější než na začátku ruské invaze na Ukrajinu, ke kterému došlo koncem loňského února. Litr dieselu tehdy naopak stál o korunu a čtyřicet haléřů méně než v současnosti.

Nejlevnější paliva nyní tankují řidiči v Královéhradeckém kraji, kde je litr benzinu v průměru za 35,84 koruny. Naftu tam prodávají za 37,26.

Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 37,90 koruny. Nafta se v metropoli tankuje za 39,04 koruny.

V loňském roce vystoupaly ceny pohonných hmot v České republice na historická maxima, vliv na to měl i ruský vojenský vpád na Ukrajinu. Natural 95 byl nejdražší na přelomu července a srpna, kdy se jeho průměrná cena blížila 48 korunám za litr. Cena nafty se dostala na maximum v polovině března, kdy litr stál v průměru téměř 49,60 koruny.

Od druhé poloviny října až do konce roku ceny benzinu i nafty postupně klesaly. Minima dosáhly v úterý 27. prosince, kdy se průměrná cena Naturalu podle CCS dostala na 36,03 koruny za litr a diesel stál 37,56.