Z česko-britského projektu podnikatele Marka Sachy se stává další technologická hvězda, která může udělat díru do světa, a logicky tak přitahuje pozornost investorů. A nejenom těch českých.

Startup Cera, který mění britské zdravotnictví a je často mediálně označován jako „Uber pro sociální služby“, oznamuje jen půl roku od svého vzniku zisk už druhé investice, tentokrát ve výši 1,4 milionu liber (v přepočtu zhruba 44 milionů korun).

Čtěte také: Tohle je Cera. Český startup, který mění britské zdravotnictví

Peníze plynou od skupiny investorů v čele s českými Credo Ventures, kteří do projektu vložili peníze již v úvodní fázi projektu. Celkem už tak Cera získala 2,7 milionu liber.

„Podporujeme Cera, protože věříme, že má příležitost zlepšit a posunout způsob, jakým jsou napříč Evropou poskytovány zdravotní služby,“ uvedl Andrej Kiska mladší z Credo Ventures.

K novým investorům se po bok zajímavých technologických jmen z prvního kola, jako jsou šéf McKinsey Digital Paul Willmott nebo zakladatel britského startupu Just Eat David Buttress, tentokrát přidal kromě drobných investorů i francouzský fond Kima Ventures miliardáře Xaviera Niela.

Firma také oznámila, že se k týmu firmy připojí Neil Colverd, který působil na pozici Head of America v UniCredit Bank a byl také ředitelem fondu Brightwater Capital, který spravuje aktiva v hodnotě 38 miliard dolarů.

Zakladateli česko-britského zdravotnického startupu jsou Ben Maruthappu a Marek Sacha, který dříve působil u služeb Benefio, Rohlík.cz a letos se objevil v žebříčku Forbes talentovaných mladých Čechů 30 pod 30.

9 (1)

Marek Sacha

Jak firma uvádí ve zprávě, „Cera v uplynulých deseti týdnech podepsala kontrakty s deseti organizacemi z anglické National Health Service (NHS), využije poslední investici na další rozšíření partneretví s NHS, na lepší integraci zdravotních a sociálních služeb“.

„Díky investici také můžeme začít experimentovat s umělou inteligencí, která by měla pomoci předpovídat budoucí zdravotní stav pacienta dle sledování jeho fyziologických parametrů,“ dodává k tomu Sacha.

Co přesně Cera dělá, jsme detailněji rozebrali v listopadovém článku.