Někteří plánují dovolenou, někteří romantický únik z reality a jiní třeba ďábelské spiknutí, jak ovládnout svět. Pro všechny, kterým se zdají všechny tyto varianty přitažlivé, připravil designér Timur Bozka exkluzivní balíček 3 v 1 – luxusní jachtu Black Swan Superyacht. Plovoucí palác má být vhodný pro miliardáře, který bude dost šílený na to, aby si ho nechal postavit.

Tato superjachta, která je zatím jen ve stádiu návrhu, je jak vysněnou lodí, tak skvělým doupětem pro padouchy, píše server Highsnobiety. Už její samotný vzhled je ďábelský – připomíná letící šíp, takže nejenže je tvar lodi aero a hydrodynamický, což má přispět k lepším výkonům při plavbě, ale je také velice osobitý. Nástavba lodi má být vyrobena především z hliníku, trup z vyztužené oceli.

labut4

Jednoduché linky se v konturách jachty mísí s dramatickými úhly. „Protože si myslím, že jednoduchost je důležitý faktor v tom, aby byl design elegantní a čistý. Šíp byl mou inspirací,“ říká Bozka.

labut3

Dalším nápadným poznávacím znamením jachty jsou její okna trojúhelníkového tvaru. Ta umožňují průchodu světla do lodi pod různými úhly, což vyvolává dojem, že nástavba lodi se může kdykoliv odpojit. I vnitřek lodi je plný úžasných detailů a až děsivě elegantního designu. Zatímco v exteriéru převažuje černá barva, interiér tvoří naopak mnohem odlehčenější barvy – převážné bílá a zemitě hnědá.

Čtěte také: Auto na vodě. Mercedes uvádí svou první superjachtu, kterou budete chtít

Jachta má na zadní palubě svůj vlastní plážový klub s bazénem, dva balkony umožňující bezpečný výhled na moře a na nejvyšším místě dokonce plošinu pro přistání helikoptéry – to kdyby padouch potřeboval rychle uniknout. K plošině se dá dostat výtahem.

labut1

A kolik se na jachtu vejde hostů? Maximálně 12 – ubytovat se mohou v šesti menších apartmánech nebo v jednom hlavním.

labut2

Jachtu pohání čtyři obrovské motory s celkovým výkonem přes 23 tisíc koní a díky nim dokáže loď plout rychlostí až 28 uzlů; palivová nádrž má objem závratných 183 tisíc litrů; do nádrže na pitnou vodu se vejde skoro 39 tisíc litr vody; délka lodi je 70 metrů.

Jen o nákladech na stavbu zatím Bozka nemluvil. Dá se ale očekávat, že budou stejně závratné jako celý tento koncept.