skip to main content

Češi mají rádi jasný rytmus a baví je text, říká hitmaker Ondřej Fiedler

30 pod 30 podcast: Ondřej Fiedler

Hudební producent, textař, muzikant… Ondřej Fiedler má ve svých sedmadvaceti letech slušnou sbírku zkušeností z hudební branže a spolu s nimi i několik cen Anděl. A taky místo v 

Reklama
našem letošním výběru mladých českých talentů Forbes 30 pod 30.

Muzika ho chytla už jako teenagera, který vyrůstal v severočeském Liberci. Právě kvůli ní se přestěhoval do Prahy, kam ho nalákala příležitost hrát s kapelou Jelen. Přes ni se pak seznámil se zpěvačkou Lenny a s ní si vedle hraní poprvé začal zkoušet i práci producenta, „na pankáče“, jak začátkům své producentské dráhy říká. 

Reklama

„Nikdy jsem si nepřipouštěl, že bych se muzikou neživil, protože bych prostě nechtěl dělat nic jiného. Byť jsem si původně myslel, že budu spíš muzikant,“ říká o sobě Ondřej, který už má dnes vedle Lenny ve svém portfoliu spolupráci s Mirai, Kryštofem, Adamem Mišíkem, ale třeba i Karlem Gottem nebo showmanem Kazmou, pro kterého loni vytvořil úspěšnou píseň Cizí zeď.  

O hudebním vkusu Čechů, o tom, jak se dá živit hudbou, o jeho plánech přerůst hranice Česka i o tom, jak dnes často vznikají hity na „hudebních táborech“, jsme se s Ondřejem Fiedlerem bavili v rámci dalšího dílu podcastu Forbes 30 pod 30. 

Reklama
Reklama