Jestli chcete být na Vánoce za toho nejlepšího ježíška, pořiďte těm nejmenším ve svém okolí krásný dárek made in Česko, který budou milovat nejen jako malí, ale který v krabici na půdě neskončí ani, až odrostou.

Traktor Zetor 25 od Kovap

Pohyb traktůrku zajišťuje unikátní pérový strojek natahovaný klíčkem. Převodovka má tři rychlosti – dopředu, neutrál a zpátečku. Traktor lze volantem skutečně řídit a navíc ho i zabrzdit ruční brzdou. Měřítko 1 : 25.

Cena: 1030 korun

Miju domečky

Míša Karpíšková vyrábí bydlení pro panenky (nebo klidně zajíčky) s citem pro design. Domečky Miju jsou z masivního dubu, vyráběné rukama, stejně jako nábytek v nich. Můžete si k němu pořídit houpačku, postýlku s prošívanou matrací anebo ručně potahovaná křesílka z biobavlny.

Cena: 7490 korun

Auto pro malé i velké

Tomáš Večeřa chtěl pro svou dceru šlapací autíčko, které by se v rodině dědilo po generace. Žádné dost kvalitní nemohl sehnat, a tak se je pod značkou Czech Pedal Car rozhodl vyrábět sám. Autíčko je ze sklolaminátu, probarvené už při odlévání ve formě, takže se mu lak jen tak neodře. Volant můžete mít buď v barvě slonové kosti, nebo nerezový. K mání jsou i další vychytávky a doplňky. Hračku koupíte i jako stavebnici, kterou dáte doma vrtačkou a šroubovákem hravě do kupy. Sériové číslo a techničák jsou samozřejmostí, stejně jako dlouholetá životnost.

Cena: 18 tisíc korun

Zvířátka Kutulu

Hračky oslavující geometrii. Parta designérů sdružená pod touhle značkou už se svými hračkami z bukového dřeva slavila úspěchy až v Miláně. A ptáček Pipa, geniální ve svojí jednoduchosti, je nejoblíbenější hračka každého batolete.

Cena: 330 korun

Látkové panenky Brodita

Marie Mrňávková šije v podhůří Lužických hor roztomilé lenochody s výšivkou, krásné polární lišky a taky Šípkovou Růženku, panenku Borůvku, Červenou Karkulku a hlavně rebelku Frídu!

Cena: 650 korun

Dřevěný hrad

Postavte svoje město, nebo město, kam jezdíte za babičkou, a nebo prostě město. Nezapomeňte v něm ubytovat nějaká ta zvířátka, igráčky a taky kombinovat s kostkami, co už doma máte. Protože ty nejlepší hračky jsou geniální ve své jednoduchosti. Nechte rozletět fantazii svých dětí, zatímco budou trénovat jemnou motoriku, prostorovou představivost a nemalou dávku trpělivosti.

Cena: 450 korun

A něco málo po rozbalení dárků

Každé balení Champi od MAMS je originál s výjimečnou chutí a vůní jablečného sadu. Jemné bublinky to vše podtrhují a vy můžete směle perlit jak s dětmi, tak s dospělými. Champi je stvořené pro oslavy výjimečných okamžiků. Champi s modrou etiketou z dětské edice je ideální volba pro malé i velké nezbedníky. Etiketa obsahuje originální dětské obrázky. Kdo první najde vesmírnou loď nebo luk a šíp?

Cena: 195 korun