Nejbohatším mužem na konferenci Lepší Česko byl miliardář Pavel Tykač. Ve svém krátkém vystoupení se zamyslel nad tím, jakou mají nejbohatší lidé odpovědnost, jak on sám chce pomoci Česku a proč ho štve levičáctví.

„Česko je jedna z nejúžasnějších zemí na světě,“ začal své vystoupení v karlovarských Císařských lázních nejbohatší muž na celé konferenci a čtvrtý nejbohatší muž celého Česka Pavel Tykač, kterému patří energetická skupina Sev.en provozující doly a uhelné elektrárny.

Rád by ji ale viděl ještě úžasnější, a to zejména skrz podporu vzdělávání. „Chtěl bych do něj investovat a napomáhat mu, protože to je podle mě cesta, jak tuto zemi posouvat dál. Kvalitním vzděláváním a zejména kvalitním vysokoškolským vzděláváním,“ říkal Tykač před zaplněným sálem.

Česko je jedna z nejúžasnějších zemí na světě.

Pro Pavla Tykače to nejsou prázdná slova. Už loni ve velkém rozhovoru pro Forbes říkal, že chce v Česku vytvořit novou kvalitní univerzitu. A to zejména investicemi do institutu CEVRO, do kterého chce přivést renomované a kvalitní české, ale i zahraniční profesory. Jejich pohled na svět totiž na českých univerzitách stále spíše chybí.