Betonář, letec a právnička. Rodinný trojlístek Matějkových se vyšvihl mezi největší výrobce betonových stavebních prvků v Česku. Produkty jejich společnosti CS Beton najdete třeba na letišti London City, ve sportovní divizi německé automobilky Mercedes-AMG nebo ve Škodě Auto. Firma s obratem 1,5 miliardy korun má za sebou akvizici dvou výrobních závodů a před sebou nelehký úkol postavit své nové a předchozími majiteli zanedbané továrny do latě.

Podél Labe se vine kaňonovité údolí Porta Bohemica, kterým řeka vstupuje do Českého středohoří. V sevření strmých svahů a skalních masivů se nacházejí i Velké Žernoseky – malebná obec s vinicemi a kostelíkem ve stráni, nad níž se majestátně tyčí kopec Radobýl.

Výhled na něj se otevírá i z parku, který nedávno vyrostl na břehu řeky a který v sobě nese prvky japonské zahrady. Dlážděné cestičky lemují zvlněné zídky, jezírko rámuje břeh z oblázků a záhony zdobí kameny nejrůznějších velikostí. Park, který protíná cyklostezka podél Labe, už brzy nabídne výletníkům místo k odpočinku a zdejší restaurace i něco dobrého na posilnění.

Zahradní areál na Litoměřicku vybudovala společnost CS Beton a použila na něj stavební prvky, které sama vyrábí. Takzvaný Park inspirace tak slouží nejen jako volnočasový prostor pro veřejnost, ale zároveň jako venkovní showroom firmy.