Čechy čeká náročný podzim, pokud jde o růst cen. V příštím roce by ale už situace kolem inflace neměla být tak dramatická, říká v dalším Forbes Byznys podcastu zkušený bankéř Pavel Štěpánek.

„Vnímaná inflace je vždy vyšší než měřená. Inflace je vysoká, ale nepochybně takhle vysoká nebude. Jsem přesvědčen, že centrální banka udělá vše, co je schopná, aby ji postupně vrátila zpátky,“ reaguje na současné zvyšování úrokových sazeb.

Člen dozorčí rady startupu Fondee Pavel Štěpánek

Štěpánek má za sebou třicetiletou kariéru bankéře. Mezi lety 1999 až 2005 byl členem bankovní rady České národní banky, následně od roku 2011 působil jako výkonný ředitel České bankovní asociace. Letos se stal členem týmu českého fintech startupu Fondee manželů Evy a Jana Hlavsových.

„Dlouhou dobu jsem pracoval ve prospěch bankovnictví, postupem času si ale člověk začíná uvědomovat, že nastává čas k jakémusi restartu,“ říká v podcastu Štěpánek.

Jaká byla jeho hlavní motivace připojit se právě k Fondee? Do čeho v době inflace investovat a jak Štěpánek hodnotí současné zvyšování sazeb ČNB? To vše se doslechnete v podcastu.