skip to main content

Cestujte stylově. Tohle jsou ty nejlepší průvodce světa

S nástupem podzimu přichází období výletů do hlavních metropolí i vyšší frekvence služebních cest. Co si takhle udělat krátké prázdniny v Římě, Berlíně, Paříži či Tokiu?

Tyto průvodce vás vezmou na místa, jež si oblíbili místní.

Rakousko a Německo: La Loupe

Benjamin Skardarasy a jeho žena Julia o sobě tvrdí, že jsou trend setteři, a rozhodně mají pravdu. Již od roku 2011 totiž vydávají průvodce po Rakousku a Německu, který místo klasického turistického průvodce, který znáte z místních infocenter, vypadá spíš jako stylová bible, díky níž si vychutnáte pobyt u našich sousedů zase o něco líp. Zaujme vás unikátními místy, o kterých byste se jinak zřejmě vůbec nedozvěděli. Tištěná verze navíc vychází ve dvou jazycích – němčině a angličtině – a dá se buď koupit online na Laloupe.com, nebo ji seženete zdarma v luxusních hotelech ve 12 německých a rakouských lokalitách (Arlberg, Berchtesgaden, Garmisch-Partenkirchen, Mnichov, Innsbruck a další), na něž je průvodce zaměřený.

Takže pokud hledáte tipy na restaurace, ubytování, výlety, sportovní aktivity, umění, neváhejte a pořiďte si tohoto designového průvodce s nápaditými ilustracemi a blyštivými aplikacemi na coveru!

Reklama

Mallorca: abcMallorca

Přemýšlíte, kam se vydat na dovolenou koncem léta? Někam blízko, kde je ještě teplo a kde se dobře najíte? Otevřete si turistického průvodce abc-Mallorca.com a zarezervujte si pobyt třeba v pětihvězdičkovém hotelu Castell Son Claret s michelinskou restaurací Zaranda, jenž se nachází ve městě Calvià, nebo spojte pobyt u moře s návštěvou Palmy a prohlídkou jedné z největších gotických katedrál v Evropě.

https://www.instagram.com/p/BzqP3rEocsH/?utm_source=ig_web_copy_link

I v hlavním městě najdete spoustu skvělých restaurací a barů se špičkovým servisem, všechny si navíc můžete prohlédnout ještě před vaším odletem na stránkách populárního mallorského průvodce, jehož tištěnou podobu zakoupíte až ve dvou stovkách trafik po celém ostrově. K cestě vás může přimět také cenová dostupnost zpátečních letenek, která se pohybuje kolem pěti tisíc korun (dvouapůlhodinový let z Prahy do Palmy).

Berlín: Stil in Berlin

Toto je průvodce mladé Berlíňanky Mary Scherpe, která se zpočátku zaměřovala pouze na oblast módy a až později se stala foodblogerkou. Poutavé články z německé metropole najdete na jejím blogu Stilinberlin.de, kde si také můžete pořídit PDF verzi do mobilu s názvem Best Places in Berlin Map 2019, která vás vyjde na necelých pět eur. Najdete tu vše podstatné, hlavně o jídle a zajímavých obchodech.

Cee Cee Berlin

Projekt Cee Cee vznikl nejdřív jako týdenní newsletter pro přátele, jenž mapoval novinky týkající se urbanismu, nově otevřených restaurací a barů, ale také kulturních událostí v Berlíně. Díky vysokému počtu odběratelů se z něho ale časem vyklubal jeden z nejčtenějších berlínských guidů, který má nyní i svou tištěnou podobu – knihu Cee Cee Berlin dostupnou v německém a anglickém jazyce.

Reklama

Autoři projektu Sven Hausherr a Nina Trippel mapují v knize více než 200 atraktivních míst, na něž byste jistě v žádném jiném průvodci nenarazili. Najdete v něm tajné bary, soukromé umělecké sbírky, hipsterské kavárny, extravagantní restaurace a jiné unikátní berlínské projekty, které stojí za návštěvu. Navíc se vám bude líbit! To ostatně dokládá i fakt, že kniha v minulém roce získala ocenění German Design Award za nejlepší produktový design.

Paříž: The Paris Style Guide: Shop, Eat, Sleep

Až budete v Paříži, vystačíte si s čerstvým croissantem, šampaňským a taky The Paris Style Guide: Shop, Eat, Sleep od Elodie Rambaud. Sice se jedná o průvodce spíše pro ženy, ale i muži si tam najdou své.

Praha: Prague Superguide

Jasně, Prahu zná každý! Ale až budete hledat dárek pro své známé ze zahraničí, vzpomeňte si na průvodce Prague Superguide od Miroslava Valeše. V těchto dnech vychází již páté číslo, které se více věnuje lidem, kteří dělají z Prahy lepší místo pro život. „Do nové edice jsem vybral třeba včelařky z Petřína, které provozují spolek Hradčanské včely, dále kolektiv ATG, který pořádá party a provozoval například Altenburg 1964, nebo Zdeňka Hýbla, českého baristu roku a jednoho z provozovatelů kavárny Onesip Coffee v Haštalské ulici,“ říká Valeš, který do pražského průvodce úplně poprvé zařadil také pražské bazary a vetešnictví. „Hodně lidí preferuje nakupování použitých věcí a tyhle tipy se hodí, třeba když se do Prahy přistěhujete a potřebujete základní vybavení.“

Svět: Monocle Travel Guides

https://www.instagram.com/p/BXHv5bcl1OW/

Pokud rádi a často cestujete, pořiďte si sbírku Monocle Travel Guides. Jejich řada zahrnuje i města, která doposud žádný reprezentativní guide neměla, jako třeba Curych, Toronto nebo Mnichov.

Wallpaper City Guides

Tento guide je povinností pro všechny milovníky designu a architektury, ostatně ho vydává prestižní magazín Wallpaper. Mapuje více než stovku destinací a hodí se jak pro kratší pobyty (48 hodin), tak pro několikadenní návštěvy nejznámějších světových metropolí.

This is…

Už v roce 1959 vyšla knížka This is Paris, která odstartovala sérii 18 knih. Publikace This is London získala navíc téhož roku ocenění deníku New York Times za nejlepší dětskou ilustrovanou knihu, stejně jako o rok později This is New York. Na tom by nebylo nic tak pozoruhodného, kdyby ji ovšem nevytvořil Čech Miroslav Šašek, který dokázal v každém městě vyhmátnout jeho skutečné srdce. Jeho průvodce je stále k užitku a dozvíte se v něm spoustu zábavných informací, které se na internetu v záplavě zpráv ztratí. Ne nadarmo anglickou verzi This is London vystavují v každém londýnském knihkupectví jako „The British Classics“. A ne nadarmo bylo prvním Šaškovým vydavatelem londýnské nakladatelství. Slibujeme vám, že tato kniha bude bavit nejen dětské cestovatele, ale i vás.

Autorka článku je zakladatelkou průvodce po Karlových Varech Varyguide.cz.

Reklama
Reklama