skip to main content

Charakterní mafián i šéf policajtů. Filmy na večer s Jeanem Reno

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Trojici stříleček s francouzským hercem Jeanem Reno si pro vás připravila redaktorka Michaela Židlický.

Reklama

Nemilosrdní

(Netflix, 88 minut, 2015)

Poctivá krimi akčňárna, ve které si téměř sedmdesátiletý Jean Reno, zde v roli legendárního poldy a postrachu všech kriminálníků, nehraje zbytečně na šéfa s nesmrtelnou kondicí a akční scény nechává na mladších policajtech. Ti se s ničím zrovna dvakrát nemažou a jdou klidně i s baseballovou pálkou proti zločincům se samopaly, kteří v pařížských ulicích vykrádají klenotnictví. Logiku v tomhle filmu nehledejte, ale pokud chcete oraz, bude vás bavit. 

Reklama

22 výstřelů

(Netflix, 112 minut, 2010)

V tomhle snímku je Jean Reno v kůži bývalého marseilleského mafiána s kodexem nepřekročitelných hodnot, který je už pár let dobrovolně stranou v kruhu rodiny. Alespoň tedy do doby, než ho bývalí kumpáni zmasakrují v garážích. Pak se tenhle kliďas se smyslem pro pravidla rozhodne pomstít a bude se mu to docela hezky dařit. Jednoho po druhém, až dojde na finálního záporáka, který vám však, pokud jste viděli Mikulášovy patálie na prázdninách, nemůže přijít nijak hrozivý. 

Drsný město

(Netflix, 116 minut, 2020)

Claudia Cardinal a Jean Reno ve vedlejších rolích drsné francouzské krimi, která je na tradiční téma zkorumpovaných policistů a války gangů, jak má režisér Olivier Marchal koneckonců v oblibě. Střílí a jezdí se opět v Marseille, a to překvapivě svižně. Film má říz, krev a občas i rozstřelenou hlavu. Prostě staromilská akční klasika, tak jak to Francouzi umí.

Reklama
Reklama