Kdy naposledy jste byli v lese? Hm? Možná byste měli frekvenci svých lesních návštěv přehodnotit. Ukazuje se totiž, že chození do lesa má na nás jen pozitivní účinky.

Nejenže snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu, ale také zlepšuje fungování imunitního systému, má pozitivní dopady na naši náladu, na pocit celkového well-beingu, zlepšuje kvalitu spánku a také podněcuje kreativní myšlení. K tomu všemu ještě pomáhá bojovat s rakovinou.

Všechny výhody chození do lesa připomíná japonský profesor Qinq Li, který je zároveň autorem knihy Forest Bathing: How Trees Can Help You Find Health and HappinessLi tvrdí, že při procházce v lese si nejen oddychnete, ale také si trochu přenastavíte mozek.

Už jen fakt, že v lese můžete narazit na divočáka, vás nutí mít oči otevřené a užívat si přítomnosti. Což se vám při rutinní cestě z práce stane jen málokdy. Nehledě na to, že v lese většinou bývá klid, opravdové ticho a čistý vzduch. Prostě vše, co vaše tělo čas od času potřebuje.

Tak se zvedněte od vánočních pohádek a jděte se projít. Li ve svých experimentech ukázal, že návštěva lesa na nás může mít pozitivní účinky ještě další měsíc. Tak vyrazte!