skip to main content
Forbes Podcast

Chci vybudovat miliardovou firmu. V Česku se tomu smějí, v Americe je to běžná ambice, říká David Semerád

Forbes Byznys podcast - David Semerád (Kindest)

Spoluzakladatel softwarové společnosti STRV David Semerád se už druhým rokem věnuje svému vlastnímu startupu Kindest, který ve Spojených státech pomáhá neziskovým organizacím online vybírat prostředky a proces automatizovat.

Reklama

Za rok 2019 přes Kindest, mezi jehož investory patří mimo jiné čeští Credo Ventures, lidé darovali 700 tisíc dolarů. Loni už to bylo více než pět milionů dolarů a Semerád má ambice vydupat z firmy v Kalifornii jednorožce. Byznys model firmy je postavený na dobrovolných příspěvcích darujících a podle Semeráda se Kindestu daří držet nad hranicí pěti procent z darovaných částek.

Reklama

„Když jsem říkal lidem, že chci z Kindestu do pěti let mít firmu okolo miliardové valuace, v Česku se do reakcí promítal ironický úsměv. V Americe nad tím nikdo nemrkne okem,“ říká v dalším díle Forbes byznys podcastu David Semerád, který se kvůli byznysu v roce 2012 odstěhoval do USA.

Dá se globální startup postavit z Česka? Proč uživatelský výzkum nemusí být tak důležitý? Proč se Davidu Semerádovi nedařilo pro Kindest sehnat úvodní investici? A co si odnesl z pracovního vyhoření před třemi lety, na základě kterého pustil vedení STRV? Poslechněte si celý podcast.

Reklama
Reklama