Tomáš Šebek je odvážný chirurg, který jezdí na mise s Lékaři bez hranic na Haiti či do Afghánistánu, ale také velmi schopný byznysmen – před lety založil agenturu MeDitorial, která pomáhá s medicínským marketingem, PR a vzděláváním lékařů. A také stál se svým kamarádem Rudou Ringelhánem u zrodu webu uLékaře.cz, který je dnes největší lékařskou online poradnou na českém webu.

Čtěte také: Parfumerie Fann lákají na nový beauty atelier, přibude k němu i butik La Prairie

Teď se Šebkovi podařilo získat do svého projektu zvučná investorská jména. Peníze na další rozvoj mu poskytla skupina zkušených podnikatelů v e-commerce v čele se zakladatelem nákupní galerie Mall.cz Ondřejem Frycem, founderem skupiny e-shopů Vivantis.cz Martinem Rozhoněm nebo Ondřejem Bartošem z fondu Credo Ventures.

„České zdravotnictví je tak trochu zamrzlé v čase, tohle je šance, jak ho dostat do 21. století,“ říká Martin Rozhoň s tím, že investice v řádu vyšších jednotek milionů nic nemění na tom, že Šebek s Ringelhánem mají i nadále ve firmě majoritu.

Server uLékaře.cz funguje tak, že má nasmlouvanou síť stovek spolupracujících lékařů, kteří od něj dostávají peníze za to, že lidem odpovídají na jejich dotazy. Ty jsou zpoplatněné, služba umožňuje i online objednávání se k vyšetření.

Novinkou, kterou portál s podporou nových investorů rozjíždí, jsou nabídky pro firmy – mohou jako benefit předplatit svým zaměstnancům služby na uLékaře.cz.

„Máme desetileté zkušenosti s poskytováním distančního lékařského poradenství jednotlivým uživatelům a věříme, že jako benefit budou naše služby zajímavé i pro firmy a jejich zaměstnance. Těší nás, že si totéž myslí i noví investoři,“ komentuje události ve své firmě Tomáš Šebek.

Martin Rozhoň, který svůj Vivantis před časem prodal Mall Group, k tomu dodává: „Když se chcete někam objednat nebo se nechat vyšetřit, ztratíte s tím spoustu času. Tohle může pomoct pacientovi i jeho zaměstnavateli.“

Pro Rozhoně to přitom není v poslední době jediná výrazná investice, s fondem Pale Fire Capital, za nímž stojí bývalí majitelé ePojištění.cz Jan Barta a spol., vstoupili také do portálu na prodej potravin Scuk.cz.