Máte taky už plné zuby zimního počasí? Jaro sice už pomalu začíná, pořád tady ale ještě tak úplně není. Pokud se tedy chcete doopravdy zahřát, budete muset za sluncem vyrazit jinam. A napadá vás něco lepšího než Karibik? Pro mě osobně není lepší místo, kde bych právě teď chtěla být. Tohle je seznam 8 míst, kde můžete v Karibiku prožít tu nejlepší jarní (a koneckonců jakoukoli) dovolenou. Takže shoďte zimní kabáty a svetry, najděte ve skříni plavky a nechte se inspirovat!

W VIEQUES, Portoriko

Do Portorika jsem se zamilovala, jakmile jsem na tenhle ostrov vkročila, prostě láska na první pohled. Jen si to představte – stánky podél silnic, které přetékají čerstvým ovocem, panenské pláže a skvělá místní kuchyně v malých romantických restauracích… A pokud si chcete v tomto ještě relativně nezkaženém prostředí užít opravdový luxus, navštivte resort Vieques – leží na samostatném ostrově a letos nabízí i speciální jarní energizující balíčky, které vám pomohou dostat se po zimě zase do formy.

W Vieques done


ROUND HILL, Jamajka

Pokud toužíte po spalujícím slunci, dobrém jídle a průzračné vodě, tak cestou na Jamajku rozhodně nic nezkazíte. I tady je ale počet skutečně luxusních resortů omezený – mezi ty nejlepší patří Round Hill – a i v jeho nabídce narazíte na speciální odpočinkový balíček.

round hill done


SANDY LANE, Barbados

Barbados patří mezi moje vůbec nejoblíbenější karibské destinace. Proč? Protože je autentický, místní jídlo je skvělé, rumy neodolatelné a místní obyvatelé srdeční a přívětiví. Je to prostě ostrov, kde můžete doopravdy zapomenout na to, co vás trápí. Bydlet můžete kdekoliv, pokud ale hledáte něco extra, s hotelem Sandy Lane neuděláte chybu, kromě jiného nabízí i skvělé masáže.

sandy lane done


PETER ISLAND, Britské Panenské ostrovy

Tenhle ostrov patří k těm méně známým částem Britských Panenských ostrovů, rozhodně ho ale nepodceňujte – najdete tu skvělé lázně, jídlo, pláže a skvělé příležitosti pro jachting a další vodní sporty. Tenhle rok se tu navíc nabízí celá plejáda speciálních akcí, které sednou snad každé osobnosti.

peter island done


BELLE MONT FARM, Svatý Kryštof

Tohle místo není úplně typickou karibskou destinací – pokud máte rádi pláže, tak si tady moc neužijete. Zato pokud patříte mezi milovníky přírody, horských túr a zeleně vůbec, je to to pravé místo pro vás. Farma Belle Mont leží na úpatí hory Liamuiga a nabízí skvělé ubytování.

Belle mont farm done


WEST BAY CLUB, ostrovy Turks a Caicos (Britské zámořské území)

Návštěvou tohoto hotelu nezkazíte nikdy nic. Po celý rok nabízí řadu balíčků, mezi kterými si vždycky vyberete, aktuálně má ale jedno velké lákadlo – třídenní fitness program (od 15. do 17. května). Lidé o něm hodně mluví a není se co divit, není to totiž přesně to, co teď všichni chceme, začít se sebou něco dělat? A proč ne právě v Karibiku! Nebojte se, tenhle balíček není jen o dřině, ve West Bay Club zažijete i spoustu zábavy, na uvítanou například barbecue party.

west bay club done


RENDEZVOUS, Svatá Lucie

Jak už napovídá jeho název, tenhle resort je jen pro páry – je to tedy ideální místo, pokud toužíte po romantické dovolené ve dvou (a chcete si třeba odpočinout od svých drahých ratolestí). Pravda, většina hostů sem jezdí na líbánky, rozhodně to ale není podmínka. Nad místní nabídkou budete žasnout, co všechno se dá dělat ve dvou…

rendevous done


REGENT PALMS, ostrovy Turks a Caicos (Britské zámořské území)

Tohle je naopak tip pro všechny, kdo by chtěli cestovat s celou rodinou. V hotelu Regent Palms totiž narazíte na skvělý balíček A Taste of Good Life, z něhož si vybere každý člen vaší rodiny – a navíc, od chvíle, co vystoupíte z letadla, se nebudete muset o nic starat. Patří do něj například transfer z letiště, jídlo, pití, přístup na wi-fi, možnost využít kola a další příslušenství a hlavně – možnost samostatného programu pro děti od 4 do 12 let, takže si svůj drink budete na pláži moct užít v relativním klidu.

regent palms done


Autor: Karla Alindahao


Čtěte také:

5 luxusních míst v tropech, kam můžete utéct před evropskou zimou 

Kam utéct před českou zimou? Tady jsou nejlepší hotely v Bangkoku