Pokud věříte, že klasické psací stroje už nenávratně zmizely v muzeích, asi vás překvapí, že právě zažívají revival. Trendem v produktovém designu je totiž návrat k osvědčeným formám, „vypíglování“ jejich zastaralého vzhledu, propojení s hi-tech funkcemi a dodání moderního puncu.

To je i případ mechanické klávesnice s vtipným názvem Qwerkywriter, jejíž design je inspirovaný klasickým psacím strojem. Takovým, na kterém například psala Agatha Christie své detektivky.

Autor Qwerkywriter Brian Min si nejdříve v garáži vytvořil první prototyp. Tlačítka na své počítačové klávesnici nahradil kulatými z psacího stroje. Ta si postupně začal vyrábět sám a sestrojil další modely „vintage klávesnice“. Tou poslední verzí je Qwerkywriter, která je vyrobena z hliníku, má rozměry 32 x 19 x 9 cm a 84 tlačítek.

slide-3-image

Jednotlivá tlačítka jsou navržena ergonomicky, moderní tlačítkový mechanismus Cherry MX vám při psaní poskytne pocit, že skutečně píšete na mechanickém psacím stroji. Typické cvakání je samozřejmostí.

Máte tablet? I na to autoři mysleli. Qwerkywriter je totiž vybaven univerzálním stojanem. Klávesnice je bezdrátová a lze ji propojit s USB kabelem a osobním počítačem.

Kampaň na Kickstarteru byla v červenci 2015 úspěšně dokončena. Finální prototyp je vymyšlený. Autor nyní pracuje na vylepšení posuvníku, který slouží primárně jako enter, ale bude jej možné naprogramovat na jiné funkce.

První zákazníci si klávesnici mohou pořídit za zhruba 8 tisíc korun. Objednávky se začnou zpracovávat v listopadu 2015. Pak se můžete, alespoň částečně, ponořit zpět do časů spisovatelské éry Agathy Christie.