skip to main content
Breaking News

Chybička se vloudila. Google nedopatřením odhalil svůj nový smartphone

Google má jednu skvělou vlastnost, a tou je četnost úniku informací o vlastních produktech. I díky tomu teď víme o něco málo víc o připravovaném smartphonu Pixel, tedy konkrétně o jeho kameře. Doposud přitom o modelu Pixel 5a 5G bylo známo prakticky jen to, že je v plánu.

V nedávném příspěvku na svém AI Blogu, kde Google vysvětloval technologii, která se skrývá za nejnovější aktualizací fotoaparátu HDR + řady Pixel, sdílela také galerii vzorových obrázků včetně jednoho, který byl pořízen právě pomocí Pixel 5a.

Reklama
Fotografie pořízená fotoaparátem nového smartphonu Pixel
Reklama

Fotka byla z příspěvku rychle stažena, avšak server 9to5Google ji mezitím stihnul stáhnout a prozkoumat jeho EXIF data, která poskytují další okrajové informace o obrázku. To nám poskytlo informace o názvu modelu fotoaparátu „Google Pixel 5a“ se clonou objektivu f / 2.2 a specifikací ultra-širokého objektivu.

Tyto specifikace dále naznačují, že nastavení duálního fotoaparátu je podobné tomu, jaké je u současné řadě Pixel 4a 5G. Název vloženého modelu „Pixel 5a“ potom neobsahuje označení 5G, což naznačuje, že v příštím telefonu nemusí existovat samostatné 5G verze, jako tomu bylo u předchozích modelů.

Ačkoliv od Googlu zatím nevyšlo žádné oficiální prohlášení, předpokládá se, že nový telefon Pixel, pravděpodobně Pixel 5a, bude uveden na trh 11. června.

Reklama
Reklama