Přes 220 filmů, skoro 500 filmových projekcí, nespočet doprovodných akcí. Pokud patříte k lidem, kteří míří do Karlových Varů na Mezinárodní filmový festival, který letos slaví už svůj padesátý ročník, připravte se na to, že budete mít z čeho vybírat.

Jestli máte v plánu koupit si aspoň jednu z více než 130 tisíc vstupenek, které se během následujících deseti dnů na karlovarské filmové přehlídce prodají, máme pro vás inspiraci. Podívali jsme se do letošního programu za vás a vybrali dvanáct filmů, s nimiž rozhodně nešlápnete vedle – a budete se v kině skvěle bavit.

Důležité upozornění – nezapomeňte, že vstupenky na každý film jdou do prodeje vždy den před jeho promítáním (v den projekce bývá už beznadějně vyprodáno) a své místo v kině byste vždy měli obsadit nejpozději pět minut před začátkem, jinak váš lístek propadne a můžou jej obsadit diváci bez vstupenky, kteří čekají před kinem.

Tohle je náš letošní výběr:

Hazardní hráči

Pokud milujete filmy s Al Pacinem nebo Dustinem Hoffmanem ze 70. a počátku 80. let, tahle novinka je podívaná pro vás. Příběh ostříleného hráče pokeru (Ben Mendelsohn) a jeho nového přítele, talentovaného a charismatického Curtise (Ryan Reynolds) je osobitou road movie podél řeky Mississippi za pohádkovou výhrou v legendární partii pokeru v New Orleans. Pro filmové fajnšmekry sázka na jistotu.

Kdy se promítá:

 • Sobota 4.7. 22:30 Velký sál
 • Úterý 7.7. 22:00 Národní dům

hazardni-hraci


Partyzán

Vynikající Vincent Cassel v roli novodobého Krysaře: coby charismatický Gregori vede svéráznou komunitu žen a jejich dětí, kterým pomohl v těžké chvíli a poskytl jim jídlo a přístřeší. Jedno z dětí, jedenáctiletý Alex, chlapec s úsměvem anděla a očima nelítostného zabijáka, se mu ale vymkne z ruky. Další z pozoruhodných hitů letošního festivalu Sundance.

Kdy se promítá:

 • Pátek 3.7. 13:00 Pupp
 • Neděle 5.7. 11:30 Velký sál
 • Sobota 11.7. 21:30 Kinosál B

partyzan


Červený pavouk

Precizně vystavěný psychothriller popisuje skutečnou kriminální kauzu sériového vraha, který v Polsku řádil v šedesátých letech. Tenhle film bude zřejmě patřit k favoritům letošní hlavní festivalové soutěže. Spletitý příběh plný zvratů vznikl v polsko-česko-slovenské koprodukci.

Kdy se promítá:

 • Pondělí 6.7. 20:00 Velký sál
 • Úterý 7.7. 13:00 Pupp
 • Pátek 10.7. 9:00 Kino Drahomíra

cerveny-pavouk


Stop

Jihokorejec Kim Ki-Duk patří k miláčkům českého publika, jeho filmy Čas nebo Pobřežní hlídka ve Varech uspěly v minulých letech. A prestižní trofeje sbírá po celém světě. Ve Varech bude letos uvedena jeho novinka Stop. Jde o příběh manželské dvojice z Japonska, která je po havárii v nedaleké jaderné elektrárně Fukušima evakuována do Tokia. Dívka Maki byla v době zasažení radiací těhotná – a nyní s manželem a vládním zmocněncem, který ji nutí k potratu, řeší dilema, zda si dítě i přes obrovské riziko postižení ponechat. Skvostné dílo podtrhuje fakt, že Kim Ki-Duk je nejen režisérem a autorem scénáře, ale film si také sám točil, stříhal a produkoval.

Kdy se promítá:

 • Čtvrtek 9.7. 18:30 Městské divadlo
 • Sobota11.7. 22:00 Kongresový sál

stop


Milenci těch druhých

Jestli milujete filmy jako Když Harry potkal Sally, tohle je film pro vás. Jake a Lainey se spolu kdysi vyspali na univerzitě, pak se dvanáct let neviděli. A když se po letech setkají, shodnou se, že je spojuje nejen první milostná zkušenost, ale taky nápadně velké množství velmi neúspěšných vztahů. Příběh profesionálního playboye a křehké krásky, kteří rozehrají půvabnou vztahovou partii, se stal hitem letošního festivalu Sundance.

Kdy se promítá:

 • Sobota 11.7. 21:30 Malý sál

milenci-tech-druhych


Kobry a užovky

Pokud jste českého zástupce v hlavní festivalové soutěži ještě neviděli v běžné distribuci, rozhodně si ho nenechte ujít ve Varech. Vynikající snímek Jana Prušinovského, jinak podepsaného například pod populárním seriálem Okresní přebor, stojí na mistrovských výkonech bratrů Hádkových. Starší Matěj hraje Užovku, chlapíka, který se snaží odrazit se ode dna, což mu ovšem trochu kazí nevlastní bratr Kobra (Kryštof Hádek), feťák, podvodník a vůbec pěkné kvítko. Obvyklé bezvýchodné sociální drama nečekejte, Prušinovský natočil český film roku.

Kdy se promítá:

 • Úterý 7.7. 17:00 Velký sál
 • Středa 8.7. 10:00 Pupp
 • Pátek 10.7. 11:30 Kino Drahomíra

kobry-a-uzovky


Kočár do Vídně

Naprostá klasika a jeden z vrcholů československé kinematografie poloviny šedesátých let. Skvostný film Karla Kachyni je uveden v rámci pocty Ivě Janžurové, která letos na festivalu převezme cenu za celoživotní mistrovství. V Kočáru do Vídně ztvárnila mladou vdovu Kristu, která chce v posledních dnech druhé světové války pomstít smrt svého muže – a místo toho se octne na žebřiňáku, na němž veze dva vojáky wehrmachtu (Jaromír Hanzlík a v roli těžce raněného Luděk Munzar) kamsi k rakouským hranicím. Mistrovský part pro tři herce je na velkém plátně obrovským zážitkem.

Kdy se promítá:

 • Čtvrtek 9.7. 16:00 Městské divadlo

kocar-do-vidne


Kmotr II

Vrcholné dílo Francise Forda Coppoly v mnohém ještě předčilo první díl této strhující mafiánské ságy. Tříoscarový (a tříhodinový) film nabídl životní příležitost Al Pacinovi, který v roli mladého Michaela po smrti otce přebírá jeho roli hlavy rodinného klanu – i mafie. V retrospektivních pasážích filmu pak sledujeme začátky mladého Vita Corleoneho a z 50. let se vracíme do těch dvacátých – tady exceluje v hlavní roli Robert DeNiro. Uhrančivý snímek je vrcholem festivalové sekce Návraty k pramenům a na velkém plátně by si ho neměl ujít žádný fanoušek Coppolova mistrovství.

Kdy se promítá:

 • Sobota 4.7. 19:00 Richmond
 • Středa 8.7. 21:30 Malý sál

kmotr-ii


Mládí

Vrchol letošního festivalu v Cannes je skvostnou hereckou příležitostí pro Michaela Cainea a Harveyho Keitela: v novém filmu Paola Sorrentina ztělesnili dvojici starých přátel, kteří v luxusním sanatoriu pro seniory žijí, vzpomínají, zapomínají – a radují se ze života, který podle nich ještě rozhodně není u konce. Krásný, vtipný a po všech stránkách působivý film v Cannes patřil k diváckým hitům.

Kdy se promítá:

 • Neděle 5.7. 10:00 Národní dům
 • Pátek 10.7. 14:00 Velký sál

mladi


Prostřihy

Slavný americký film Roberta Altmana z roku 1993 je pozoruhodnou, nápaditou mozaikou osudů několika desítek postav z nejrůznějších společenských vrstev, které spojuje život v Los Angeles na konci století. Skvělý scénář doplňují mistrovské výkony řady populárních hollywoodských hvězd v čele s Julianne Moore, Andie MacDowell a Jackem Lemmonem.

Kdy se promítá:

 • Pátek 3.7. 21:30 Městské divadlo
 • Sobota 11.7 18:30 Městské divadlo

prostrihy


Franny

Pokud chcete vidět Richarda Gerea na vlastní oči, kupte si určitě vstupenku na nedělní večerní projekci filmu Franny. Příběh zámožného filantropa, dandyovského bonvivána, který ale po pěti letech na analgetikách žije úplně sám, a rozhodne se svůj život změnit, se promítá ve Velkém sále hotelu Thermal a uvede ho osobně představitel hlavní role Richard Gere. A co víc – všichni přítomní ve Velkém sále budou navíc diváky speciálního vydání talkshow Marka Ebena Na plovárně, natáčení s Gerem proběhne přímo před začátkem projekce.

Kdy se promítá:

 • Neděle 5.7. 22:30 Velký sál
 • Středa 8.7. 15:30 Malý sál

franny


Pretty Woman

Ne, neděláme si legraci a ano, víme, že tenhle film nejspíš znáte zpaměti. Ale kdy naposled jste ho viděli v originálním znění a navíc na velkém plátně? Noc ze soboty na neděli bude horká, bez deště, a popelkovský příběh milionáře a prostitutky je pro festivalové Letní kino jako dělaný. I jeden z vůbec nejslavnějších snímků své kariéry uvede Richard Gere osobně a ručím vám za to, že vás čeká mimořádný zážitek.

Kdy se promítá:

 • Sobota 4.7. 23:00 Letní kino