Taky vás štve, když svoláte rodinu ke stolu a všichni její členové neustále kontrolují svoje mobily? Pokud vůbec vstanou od televize? Tato na první pohled normální pepřenka si s tím umí poradit. Stačí jí jednou otočit a na půl hodiny je u stolu klid. Všechna zmíněná zařízení totiž vypne. A taky vám samozřejmě opepří jídlo.

Chytrou pepřenku vyvinul australský výrobce omáček Dolmio (v rámci kampaně, ve které chce upozornit na to, že večeře je rodinnou záležitostí). Vývojáři je rozdali frustrovaným australským matkám a natáčeli přitom reakce v rodinách (jedna rodina má v průměru 12 zařízení včetně mobilů, gadgetů, herních konzolí a TV). A takhle to dopadlo. Nadšení byli hlavně rodiče, jejich potomci už méně:

„Náš experiment krásně ukazuje, že když se všichni odpojí od technologií, začíná rodina u stolu fungovat, jak má,“ říká marketingový ředitel společnosti Dolmio Richard Stear. Pepřenka ale odstaví jen mobily s nainstalovanou aplikací AirWatch (je určená pro všechny tipy operačních systémů), která umožní vypnout telefon na dálku. Takže je rodiče musí dětem nějak vnutit nebo nainstalovat tak, aby si toho nevšimly.

Celé to funguje takhle:

Dolmio done

Taky byste si chytrou pepřenku rádi pořídili? Zatím to nejde, existuje jen několik prototypů. Ale pokud budou mít úspěch, měly by jít jednoho dne do celosvětového prodeje.


Čtěte také:

Chcete se zbavit závislosti na moderních technologiích? Naordinujte si detox