skip to main content
Byznys

CineStar bude vracet vstupné. Jedna z největších sítí kin v Česku počítá ztráty

Síť multikin CineStar od dnešního večera ruší veškerá promítání ve všech svých sálech. Forbesu to potvrdil výkonný ředitel firmy Jan Bradáč. Spolumajitelem CineStaru je podnikatel Pavel Vodička, který zároveň vlastní největšího českého filmového distributora, společnost Falcon.

„Budeme mít stále otevřeno, ale nebudeme promítat. Chceme umožnit lidem, aby si nechali vrátit vstupné, protože máme vyprodaná představení, která se konají po limitu vyhlášeném vládou,“ říká Bradáč. „Nechceme v téhle fázi vytvářet žádný model pro limitovaný přístup lidí, abychom nepřekročili počet 100 lidí na sál. Považujeme to za zodpovědné rozhodnutí, protože pokud má vládní záměr splnit svůj účel, je třeba lidi skutečně na akcích neshromažďovat.“ 

Reklama

Naráží tím na fakt, že ne všichni provozovatelé kin se pro tuhle chvíli rozhodují ke stejnému kroku. Menší z nich, jako třeba pražská kina Světozor, Kino Aero a Bio Oko či brněnské kino Lucerna, pouze omezují počet diváků, kterým umožní vstup do sálu, aby se do limitu vešli.

Reklama

Vedle dopadu na samotné sítě kin bude mít zákaz pořádání kulturních akcí nad 100 lidí samozřejmě vliv i na distribuci filmových snímků a plánované premiéry pod hlavičkou Falconu. Už teď je jasné, že výpadek zasáhne novou pixarovku Frčíme, která do kin přišla teprve minulý týden.

„Ještě včera jsem měl radost z výsledků prvního promítacího víkendu pro tenhle film, teď je samozřejmě všechno jinak,“ konstatuje Jan Bradáč, který je zároveň předsedou představenstva Falconu. „A to, jak moc nás bude celá věc bolet, bude hodně záležet na tom, jak dlouho budou opatření trvat.“

Situace kolem dalších nadcházejících titulů z distribuce Falconu se bude podle něj řešit ze dne na den. Neveselý osud z pohledu výsledků teď dost možná čeká americký superhrdinský snímek Bloodshot s Vinem Dieselem, plánovaný na tenhle čtvrtek. A podle toho, jak dlouho bude celá situace trvat, se uvidí, co bude s disneyovským velkofilmem Mulan, který si měl českou premiéru odbýt 26. března.

Reklama
Reklama