skip to main content
Byznys a miliardáři

Čínský miliardář Lin Čchi byl otráven. Podezření padlo na kolegu z herní firmy Yoozoo

Ironie osudu. Zatímco v jeho videohrách není o zákulisní praktiky a mocenské podrazy žádná nouze, čínského miliardáře Lin Čchi zřejmě nikdy nenapadlo, že by se s něčím podobným musel potýkat i ve skutečném světě.

Nakonec ale přece jen doplatil na podlý útok ze stínů. Výkonný ředitel firmy Yoozoo vyvíjející videohry, který zemřel 25. prosince, totiž neskonal náhodou či vlastním přičiněním. Byl otráven. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News s odvoláním na šanghajskou policii, podle níž je hlavním podezřelým jeden z Linových kolegů.

Reklama

Společnost Yoozoo proslavila především strategie „Hra o trůny: Zima se blíží“ vycházející z oblíbeného stejnojmenného seriálu na motivy knižní ságy George R. R. Martina. Majetek devětatřicetiletého Lina se odhaduje na 1,3 miliardy amerických dolarů, tedy asi 27,8 miliardy korun.

Reklama

Lin svou firmu založil v roce 2009. Brzy se stal hvězdou lukrativního čínského herního průmyslu a začal se zabývat také filmovou produkcí. Měl v plánu produkovat adaptaci sci-fi série „The Three-Body Problem“ pro Netflix.

Podrobnosti o jeho smrti jsou zatím jen kusé; podle prohlášení zástupců firmy byl Lin hospitalizován 16. prosince poté, co se mu udělalo nevolno, ale jeho stav byl stabilizovaný. V pátek 25. prosince však firma oznámila, že Lin zemřel.

Policie zadržela jednoho podezřelého, kterým by podle čínských médií mohl být Sü Jao; šéf pobočky Yoozoo pro filmovou produkci. Čínské sdělovací prostředky také spekulují o tom, že jed byl Linovi podán ve fermentovaném čaji.

Reklama
Reklama