Týden módy ve městě, které nikdy nespí, končí. Byla to velká událost tak jako vždycky a představila se na ní spousta módních novinek i kuriozit a všemu opět přihlížela plejáda celebrit. New York je už tradičně poslední štací velkých světových týdnů módy a na rozdíl od tradičních luxusních přehlídek v Milánu a Paříži v něm hraje prim hravost, nečekané kombinace a streetwear. Svou první kolekci tu letos představil například Kanye West a nechyběl ani Michael Kors, který má momentálně velké problémy se svými kabelkami, kterých prodává víc, než by potřeboval.

Tohle je 10 těch nejzajímavějších trendů, které se v New Yorku představily a o kterých bychom měli – muži i ženy – při nakupování podzimního oblečení rozhodně vědět.


Pro muže: 

MUST HAVE – kdyby nic jiného, tak tohle si musíte pořídit – nový městský kabát

Oversized trojknoflíkový jednořadý dlouhý kabát se spadlými rameny. S novými grafickými verzemi klasických pánských vzorů, jako je kostka, pepito a okenní káro. Nelze opomenout!

DIOR HOMME_ done

Větrovka s kapucí

Co je na podzim užitečnější než větrovka s kapucí? Jak se v New Yorku ukázalo, bude se dělat v různých barvách a z různých materiálů. A dostane i větší šmrnc. Klasický neutrální sportovní look přejde na podzim do barvy „taupe“, což je něco mezi šedou a hnědou nebo rovnou do hnědé. Práce s materiálem, jako je nylon, a konstrukční detaily jako boční zip promění obyčejnou větrovku s kapucí na cool streetwearový kus oblečení, který byste neměli při nákupech vynechat.

RICHARD CHAI_ done

Tepláková souprava

Jak Fashion Week potvrdil, tepláky rozhodně nejsou jen na doma. Teplákové a sportovní soupravy se těší značné oblibě, a to hlavně v monochromatickém stylingu a atletickém looku. Sportovní warm-up obleky, a dokonce i velurové kombinézy dostávají v nadcházejících kolekcích hodně podzim/zima svěží upgrade!

ASAF GANOT_

Městský plyš

I když já osobně nemám jakékoli umělé alternativy kožešin či „plyšáčkoidně“ vypadající materiály v lásce, tak jim musím přiznat, že se budou těšit velké komerční oblibě. Jak alternativy pilot bundiček, tak oversized mikiny, tepláky i kalhoty – všude najdete tuhle „touch-me“ texturu.

KYE_ done

Utility tailoring

Vojenské vlivy se začínají pomalu projevovat i u obleků, kde se klade stále větší důraz na detaily, jako jsou velké měchové nakládané kapsy nebo kapsy na zip. Do tohoto stylu zapadají i saka na zip, techniky jako zrcadlení, prošívání a vrstvené „bonded“ materiály. Nejnovějším hitem jsou také vesty.

DKNY_ done

Pro ženy:

MUST HAVE  i ženy mají jednu věc, kterou nesmějí opomenout  pléd

Velmi pohodlný a praktický doplněk o velikosti deky, což je pro něj – i vaše pohodlí – stěžejní. Kdo ho nebude mít, tomu bude zima, a navíc bude out. Plédy budou tradiční pruhované nebo kostkované, ale taky extravagantní. Chybět nebudou ani třásně a střapce na okrajích.

THE ROW_ done

Černá na černé

Černá vždycky byla a vždycky bude nezbytnou součástí zimních Fashion Weeků. V New Yorku se ale díky černé pozvedly pojmy sportswear a ležérní klasika na nový level. Kompletně černý look, prodloužené linie a vrstvení vytvářejí lehkou strukturovanou siluetu. Drobné barevné detaily v podobě půlnoční modré a monochromatické detaily podporují urban statement look. Kdo by tak nechtěl vypadat?

PARKCHOONMOO_ done

Kožešiny

Kožešiny změkčují siluetu a podtrhnou vaši ženskost, i když na sobě máte běžný denní oděv. Dlouhá kožešina v přírodních barvách definuje rysy tohoto luxusního předmětu, který by se měl stát součástí každého šatníku. A v New Yorku to vědí.

CREATURES OF THE WIND done

Sportovní lesk

Měkké materiály jako satén, hedvábí a vysoký lesk polyesterů se přesouvají z ložnic světa do sportovního oblečení. Vojenské letecké bundy a kabáty získávají holčičí tvář díky lesklým látkám v odstínech oliv a petrolejově zelené. In bude kombinovat šaty inspirované spodním prádlem se streetwearem a vytvořit tak nekonvenční, ale přesto koketní vzhled.

lesk done

Rezavé tóny

Pokud na podzim nebudete mít alespoň jeden kousek v těchto barvách, jako byste přestaly existovat. Odstíny spálené oranžové a jantaru dotvářejí podzimní palety barev. Jak se v New Yorku ukázalo, návrháři je budou používat v jednotné barevnosti, aby dosáhli co nejelegantnějšího vzhledu. Na druhou stranu, v kombinaci s černou tyto živé tóny vytvářejí úžasný mladistvě nervózní look. Nebo ne?

RAG A BONE done


Vladimír Staněk navrhuje pro vlastní značku Stinak i pro Pietro Filipi. A patří také do našeho letošního výběru 30 pod 30.