Snad každý úspěšný člověk si pěstuje rituál, který ho „nakopne“ nebo naopak uvede do pohody. Co před důležitou schůzkou dělají lidé, o jejichž práci si můžete ve Forbesu pravidelně číst?

Pouštím si znělku Ligy mistrů

Tomáš Čupr
zakladatel Rohlík.cz

Protože ne vždycky mám před důležitými schůzkami tu správnou úroveň energie nebo náladu, pouštím si orchestrální verzi znělky Ligy mistrů. Odmalička jsem ji slýchával před klíčovými momenty týmu a hráčů a mám v sobě zakódovanou tu emoci, kterou jsem vždy měl, když jsem ji slyšel. Nakopává mě to!

Nádech, výdech, polknutí

Dita Přikrylová
zakladatelka Czechitas

Můj lifehack před důležitou schůzkou je docela jednoduchý. Sestává ze dvou částí. První je samotná příprava na schůzku, týden až den předem. V den schůzky nebo prezentace, tedy v den D, na tuhle přípravu už nesáhnu. Oceňuji příchod na místo o 15 minut dříve, abych měla čas na zklidnění. Bez telefonu. A to je ten lifehack. Taková minimeditační chvilka. Nádech, výdech, polknutí. Jde se na věc. Bez ohledu na to, jak tohle dopadne, nechám tu to nejlepší ze sebe.

Neberu se tak vážně

Igor Rattaj
investor, TMR, J&T

Řeknu vám takovou příhodu. Tuhle jsem si před jednáním poctivě opakoval užitečné anglické fráze. Bohužel se jednalo v němčině, a tak jsem jen pil kávu, tvářil se moudře a nechal všechno na právníkovi. Nikdo si ničeho nevšiml. Upřímně, žádný bojový rituál před jednání nemám. Neberu se tak vážně jako všichni kolem, jsem spíš showman.

Příprava mě uklidní

Martina Grygar Březinová
manažerka, NEECO, filantropka 

Vlastně asi žádnou speciální rutinu před schůzkou nemám. Co dělám, je, že se na každou důležitou schůzku opravdu dobře obsahově připravím, snažím se i dopředu dobře pochopit toho, s kým se potkám, porozumět mu. Něco si o něm nebo o ní přečtu, snažím se naladit. A možná právě ta příprava je to, co mě před takovou schůzkou uklidní…

Jdu si zaběhat

Prokop Svoboda
majitel, Svoboda & Williams

Před důležitou schůzkou je nejdůležitější být v pohodě a v klidu. A mně na to nejvíc zabírá běhání. Jednak si u toho vždycky vyčistím hlavu, ale hlavně při běhání se vám do krve vyplavují endorfiny, díky kterým mám lepší náladu, takže jsem schopný přemýšlet víc pozitivně. A to se před schůzkou hodí. Dřív jsem běhával i půlmaratony, teď si jdu zaběhat už spíš pro radost třikrát týdně a občas to praktikuju právě i před důležitým rozhodnutím. Dobré totiž je, že to spolehlivě odstraňuje i nervozitu, kterou občas mívám. Takže moje rada je jednoduchá: Jděte si zaběhat!