skip to main content
Jak být lepší

Co dělat, když se vám nechce na silvestra pít

1 minuta čtení

Silvestry dokážou být náročné i bez pití. Pokud jste se rozhodli užít si večer bez alkoholu, tohle jsou věci, na které byste si měli během večera dát pozor.

Mějte spojence

Reklama

Je jedno, jestli nepijete, protože nechcete, nebo prostě nemůžete. Vždy se ujistěte, že vedle sebe máte někoho, kdo vás ve vašem rozhodnutí podpoří. Být pod neustálým tlakem ostatních, kteří říkají „tak jeden drink bys mohl/a zvládnout“, je zaručená cesta do alkoholových pekel. Domluvte se proto s kamarádem, aby byl vždycky v těchto okamžicích u vás a aby vás podržel.

Vezměte si s sebou nealko

S konci večírků většinou dochází i nealko a začíná se pít alko, které zbylo. Tak na to buďte dobře připraveni. Vezměte si s sebou domácí limonádu nebo prostě cokoli, abyste nebyli suchu. Nebo hůř, abyste si tu skleničku nakonec nedali. Variantou je, že připravíte něco nealkoholického i pro ostatní – koukněte třeba na tyhle skvělé mocktaily.

Reklama

Mějte připraveny argumenty

„A ty dnes nebudeš pít, jo?“ je otázka, na kterou během večera budete muset odpovídat asi víckrát. Tak na to buďte ready. Pokud se vám nechce říkat pravý důvod, proč jste se rozhodli být střízliví, antibiotika to vždycky jistí. Kdo by šel proti nemocnému člověku, že.

Mít byste měli i plán, když tlak bude moc velký

A ne jeden, mějte jich v záloze víc. Je možné, že vás během večera budou ostatní otravovat tak dlouho, že budete mít chuť podlehnout. Proto ten únikový plán – může to být to, že zavoláte někomu z rodiny nebo že se seznámíte s někým, koho na večírku neznáte. Můžete také navrhnout, že si společně zahrajete nějakou hru. Je to jedno – jde hlavně o to, abyste od svého „nepití“ odvedli pozornost.

Nebo zůstaňte doma

Pusťte si film, začtěte se do nové knížky nebo silvestr prostě zaspěte. O nic zas tak speciálního asi nepřijdete.

Reklama
Reklama