skip to main content

Co dělat v Ostravě, když se vydáte ven z areálu Colours

Nic naplat, langoše a párky v rohlíku se rychle přejí, z hlasité hudby jednou nutně začne zvonit v uších a fronty na záchod dovedou i největší hudební fanoušky rychle otrávit.

Až se vám to stane na letošních Colours of Ostrava, které začínají už v úterý večer, a přepadne vás neodolatelná touha dát si od festivalu na chvíli pauzu, máme pro vás pár tipů, kam vyrazit.

Čtěte více: Vítejte v kavárně, kde chtějí zákazníky naučit, aby si povídali


Snídaně a brunche

Bistro Boule za ušima

Vymazlené jídlo, pořádné kafe a usměvavá obsluha – takhle láká na návštěvu rodinné bistro Boule za ušima. Co víc si po dlouhé festivalové noci přát?

Kde: Tyršova 31

Reklama

Ollies bistro

Když už jste jednou na výletě, nenechte se odbýt normální snídaní, zajděte na něco speciálního. Co třeba croissant plněný krémem z pistácií? Nebo dáte přednost hráškové omeletě se švýcarským sýrem gruyère? Tyhle (a další) snídaně na vás čekají v Ollies bistru jen kousek od festivalového areálu.

Kde: Výstavní 108

La Petite Conversation

První záchranu po protančené noci vám v Ostravě přichystají v tomhle stylovém belgickém bistru LaPeCo. Vyrazit sem můžete na petit déj‘ v podobě čerstvých croissantů (jak jinak) či pořádných porcí vajíček a sendvičů.

Servírují tu ovšem také domácí müsli či čerstvé ovocné freshe. Zastavit se tu ale můžete i přes oběd na denní menu, domácí polévku či belgické hranolky.

Kde: Chelčického 8


Na pořádné jídlo

Bernie’s Grill

Pokud máte po mastných langoších a nudlích z plastového tácku chuť na něco lehčího a zdravého, vydejte se směr Stodolní. Ve vedlejší uličce u Bernieho vám připraví čerstvé ryby či těstoviny. Na své si tu ale přijdou i milovníci steaků – grilují tu maso Black Angus z vybraných farem amerického Středozápadu.

Kde: Poděbradova 27

Hogo Fogo

Každý všední den o půl dvanácté otvírá v historickém domě na Sokolské bistro tří kamarádů, co o sobě tvrdí, že mají rádi lidi a dobré jídlo. Ochutnat u nich můžete burgery, vietnamské Bún bò Nam Bộ nebo burrito s krevetami a jako dezert si dát koblížky s mascarpone, karamelem a sypané arašídy.

Reklama

Kde: Sokolská 6


Na dobrou kávu

Kavárna Daniel

Kde: Žerotínova 1

Místo stvořené pro odpočinek – ticho, klid, měkké staré ušáky a dobrá káva. Přesně to, co budete potřebovat.

CØKAFE

Tradiční útočiště všech znavených festivalových návštěvníků. V CØKAFE kávě rozumí a nevyvede je z míry, ani když si tu zpovykaný Pražák objedná cortado či doppio.

Kde: Nádražní 26

Mléčný bar NAPROTI

Dejte si tu rovnou dvě kávy, tu druhou tu nechte jako „zavěšený kafe“ pro ty, co si ji nemohou dovolit. Mléčný bar NAPROTI funguje jako sociální podnik a nápoj či drobné občerstvení vám tu donesou lidé se zdravotním či mentálním postižením či psychiatrickou diagnózou. Tak je v dobré festivalové náladě dojděte podpořit.

Kde: Kostelní 3

Čtěte také: Sedm tipů na místa, odkud si odnesete dobrou kávu i lepší karmu


Na skleničku

Bar 2to2

Bar, ve kterém neplatíte za skleničky, ale za čas. Káva by vás tu jinak vyšla třeba na desetikačku, panák jen o něco málo víc, k tomu ale musíte připočítat částku za každou půlhodinu, co tu strávíte. Cílem majitelů prý je, aby hosté zkoušeli kvalitní alkohol za rozumné ceny. Jen pozor, aby se tu pro vás po pár skleničkách čas nezastavil.

Kde: Poděbradova 35


Výlet po okolí

Landek

Tohle je bonus. Pokud máte půl dne nazbyt, vydejte se na výlet do Landeku, kde se natáčela vydařená televizní minisérie Dukla 61. Čeká vás tu zajímavá expozice důlního záchranářství či původní osídlení z doby lovců mamutů. Vyrazit sem můžete i v případě, že vás výstavy nelákají. Udělejte si tu dlouhou procházku po naučné stezce.

Foto kredit: archiv jednotlivých podniků

Reklama
Reklama