skip to main content

Zpátky do Černobylu. Tohle je deset nejočekávanějších her příštího roku

Herní průmysl zažívá zvláštní časy. Na jednu stranu mu koronavirus

Reklama
přinesl rozkvět, jelikož lidé měli více času na hraní. Na stranu druhou ale pandemie zkomplikovala vývoj nových titulů a způsobila celou řadu odkladů očekávaných her. I kvůli tomu letos zatím velkých hitů vyšlo pramálo.

Situace se snad ale pomalu obrací k lepšímu, jak naznačila nedávno skončená herní výstava E3. Každoroční hlavní událost videoherního světa, kde firmy prezentují svoje novinky na načančaných tiskových konferencích, nebyla letos ani zdaleka tak monumentální jako obvykle, kdy losangeleským Convention Center proudí tisíce návštěvníků a očekávané hry září z velkých billboardů.

I tak ale streamy jednotlivých značek odhalily celou řadu zajímavých titulů, které slibují po hlušších měsících zase vzrušující herní časy. Pojďme se podívat na deset her, které na přehlídce zazářily (o herním Avatarovi jsme již psali dříve).

Reklama

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl (datum vydání: 28. dubna 2022)

Pokračování úspěšné ukrajinské akční hry, které se odehrává v postapokalyptické černobylské Zóně. Hráč se vtělí do role stalkera, který Zónu zkoumá a hledá v ní vzácné artefakty. Trailer slibuje atmosférický zážitek a vydání taky není až tak daleko. Nezbývá než doufat, že ambiciózní otevřený svět bude fungovat lépe, než tomu bylo u prvního dílu v době jeho vydání.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 (2022)

Hravá, barevná, nápaditá… Akční adventura The Legend of Zelda: Breath of the Wild se stala jednou z nejlepších her roku 2017, a tak se její pokračování očekává s napětím. Na E3 jsme mohli vidět nové záběry, stále ale neznáme přesné datum vydání, ani oficiální název.

Pokračovat ve čtení 1/4

Reklama
Reklama