skip to main content

Autista, lomy i výslovnost. Co vás v roce 2017 nejvíce bavilo na Forbes.cz

3 minuty čtení

Rok se s rokem sešel a je tu tradiční doba bilancování. Tak ještě dříve, než si o půlnoci přiťukneme do nového roku, pojďme se podívat, jaký byl ten „starý“. A to z pohledu Forbes.cz. Přinášíme seznam článků, podcastů i videí, které se vám v roce 2017 na našem webu nejvíce líbily.


1. Příběh: Mladý autista, který kreslí mapy

Reklama

Příběh, který doslova „ztrhal“ počítadla webové návštěvnosti. Třináctiletý Matěj Hošek trpí od narození Aspergerovým syndromem. Diagnóza, která jeho matku přiměla opustit práci a zůstat se synem doma, se ale ukázala být příležitostí. Příležitostí k byznysu.

Matěj se totiž kvůli syndromu straní lidí a čas tráví sám se svými pastelkami. Zalíbení si našel v kreslení linek metra a jeho maminka – velká milovnice módy – v tom spatřila potenciál. A tak vznikl projekt Maappi, ve kterém je Matěj hlavním designérem potisků triček, sukní, tašek a dalších doplňků. A jedno „miliardářské“ vytvořil i ve spolupráci s Forbesem. Můžete ho objednat zde.


2. Tipy: Tyrkysová osvěžení

Během roku jsme vám přinesli nespočet tipů na zajímavé světové i české destinace, kulturní i gastronomické akce, burgerárny, brněnské kavárny nebo na to, kde se v Praze nasnídat. Nejvíce ze všeho jste se ale potřebovali zchladit, ideálně v průzračné tyrkysové vodě. A tak se druhým nejčtenějším článkem našeho webu stal výběr lomů z českých luhů a hájů.


3. Speciály: Forbes 30 pod 30

Reklama

I v roce 2017 jsme v návaznosti na tištěný měsíčník vydali několik webových speciálů, mezi nimiž nechyběl tradiční žebříček miliardářů nebo přehled 77 nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích. Letos vás ale nejvíce oslovil žebříček talentovaných mladých Čechů Forbes 30 pod 30 a v něm pak herečka Eva Josefíková, což se potvrdilo i v následujícím podcastu.


4. Podcasty: Oliver Dlouhý

Letos jsme se zaměřili i na čtenáře, kteří ocení i mluvené slovo. Na Forbes.cz jsme tak rozjeli podcasty, a to hned v několika sériích. Během roku jste tak mohli slyšet desítky rozhovorů se členy žebříčku 30 pod 30 nebo z prostředí mladých firem v sérii Forbes Startup podcast.

Nejúspěšnějším dílem se ale stalo povídání se zakladatelem Kiwi.com Oliverem Dlouhým, jehož v sérii Forbes Next podcast navázané na stejnojmenný čtvrtletník o budoucnosti při příležitosti pěti let jeho firmy na trhu zpovídal Michael Mareš.


5. Videa: Jak se řekne…

Stranou jsme nenechali ani videa. Nejenže jsme se rozjeli do koutů české kotliny, abychom vám ukázali, jak vzniká třeba gramofonová deska nebo luxusní chladicí váza na šampaňské. Oblíbenou se stala série „Jak se řekne“, ve které jsme se mimo jiné snažili odhalit tajemství názvů cizokrajných pokrmů.

Děkujeme za vaši přízeň, přejeme jen  to nejlepší do nového roku a nezapomeňte nás v něm sledovat také na sociálních sítích -> Facebook / Twitter / Instagram.

Reklama
Reklama