skip to main content
Forbes Podcast

Covid nám do miliardového příběhu hodil vidle, ale nevzdáváme se, říká investor Schmalz

Covid nám do miliardového příběhu hodil vidle, ale nevzdáváme se, říká investor Schmalz

Bývalý šéf fúzí a akvizic ČEZ Vladimír Schmalz je v posledních letech hlavně čilým investorem. Své peníze vložil do několika projektů, jako jsou například technologičtí MonkeyData, Lemonero nebo i do zemědělství budoucnosti

Velké naděje vkládá i do skupiny Edua Group zastřešující jazykové školy jako James Cook Languages, Jipka nebo Tutor. Pandemie mu ale trochu zamíchala kartami.

„Tržby za loňský rok měly velký, čtyřicetiprocentní propad. V absolutní hodnotě jsme na tržbách přišli asi o 100 milionů. Nyní se pečlivou, úpornou každodenní prací vracíme pomalu zpět,“ vypočítává v dalším Forbes Byznys podcastu investor a majitel Edua Group Vladimír Schmalz.

Tržby skupiny podle něj loni klesly v absolutním vyjádření na zhruba čtvrt miliardy korun.

Reklama

A v podcastu zároveň přiznává, že pandemie mu trochu časově oddálila cíl vytvořit z Edua Group miliardovou firmu.

„Covid nám do toho hodil silné vidle, ale my se toho nevzdáváme,“ říká Schmalz, kterému ovšem nyní dělají radost takzvané hydroponické skleníky, ve kterých v okolí severočeských Tušimic vyrůstají rajčata, která se pak objevují na pultech českých obchodů.

„Dává to ekonomický smysl po všech stránkách,“ potvrzuje Schmalz a věří, že brzy půjde o miliardový byznys.

Jak se zainvestovaným projektům Vladimíra Schmalze daří? Jakou uplatňuje investorskou strategii a přemýšlí už i o exitech? A jak jako bývalý vrcholový manažer největšího českého energetického podniku vidí budoucnost energetiky? To vše uslyšíte v dalším podcastu.