Novou generální ředitelkou a místopředsedkyní představenstva Banky Creditas se stala Eva Collardová, jež dosud působila jako finanční ředitelka skupiny Creditas. Dosavadní generální ředitel Vladimír Hořejší zůstává v pozici předsedy představenstva Banky Creditas, kde se chce zaměřit především na obchodní rozvoj banky a jejích dceřiných společností.

„Creditas v posledních letech dynamicky roste a rozšiřuje záběr služeb a produktů poskytovaných klientům. Tento trend chci dál posilovat,“ uvedla Collardová. Ta se převážnou část své více než dvacetileté kariéry pohybuje v bankovním sektoru. Působila jako finanční ředitelka ve Volksbank.

Před příchodem do Creditasu zastávala různé manažerské pozice v Commerzbank, sedm let byla finanční ředitelkou pro Česko a Slovensko, poté řídila finance na úrovni střední Evropy. Ve skupině Creditas působí od října roku 2021.

Banka Creditas patří mezi středně velké banky, její bilanční suma je aktuálně přes 113 miliard korun. Banka vznikla v roce 1996 jako 1. Třebíčská záložna. Do konce roku 2016 byla největší tuzemskou záložnou a od 1. ledna 2017 se stala bankou.

Je součástí investiční skupiny Creditas. Ta se zaměřuje především na dlouhodobé investice v konzervativních odvětvích. Hlavními pilíři jejího podnikání jsou finanční služby, energetika a nemovitosti. Zakladatelem a jediným akcionářem je Pavel Hubáček.