Přes českou platformu Investown zaměřenou na investice do nemovitostí se za tři roky proinvestovalo 4,3 miliardy korun. Investorům, jejichž počet od roku 2021 přesáhl sto tisíc, bylo na výnosech vyplaceno přes čtvrt miliardy korun. Zrealizovalo se přes 900 etap realitních projektů. Společnost to ve čtvrtek uvedla v tiskové zprávě.

„Průměrné zhodnocení na naší platformě dosahuje 9,89 % p.a. při stoprocentní návratnosti investic,“ řekl spoluzakladatel a CEO Investownu Alan Pock.

Podle něj je úspěch platformy založený na kvalitním risk managmentu, investicích do vlastního softwaru a na týmu odborníků. Zpoždění při splácení úroků podle něj vykazují jen čtyři procenta úvěrů.

Investown ve čtvrtek také nastínil ambice expandovat do zahraničí. „Naprostá většina technologických firem v České republice expanduje pocitově, a to je špatně,“ zhodnotil Pock.

„V Investownu jsme v letošním roce investovali 1,2 milionu korun do průzkumů, abychom si na základě relevantních dat mohli stanovit přesnou strategii pro expanzi do dalších států. Půjde tedy o bezpečný a strategický krok,“ vysvětlil.

V souvislosti s expanzí společnost už pracuje na zprovoznění víceměnových účtů určených českým i zahraničním investorům. Žádná investiční společnost je zatím v Česku nenabízí.

Kromě toho letos Investown plánuje spustit službu Autoinvest k nastavení investičních strategií prováděných automaticky z aplikace na mobilu či webu. K spuštění služby už společnost získala povolení České národní banky.

Konkrétní plány zahraničního rozvoje jsou nicméně podle Pocka stále vyhodnocovány. „Plánujeme vstup do Německa nebo zemí Beneluxu, v případě Německa se bavíme o letošním podzimu,“ odhalil CEO. „Nechceme jít do něčeho, kde nebudeme mít vše stoprocentně podchyceno,“ upozornil.

Platformu Investown, spuštěnou v roce 2021, podle svých dat za dobu fungování využilo přes sto tisíc investorů. Podle společnosti skupinové investování do nemovitostí v Česku a EU měsíčně investorům generuje zisky přes dvaadvacet milionů korun. Zhodnocení je pak o čtyři až pět procent vyšší než na spořících účtech v bankách.