Do prudce rostoucího sektoru e-commerce naskakuje známé jméno českého byznysu. Michael Rostock-Poplar a skupina dalších investorů posílají celkem čtyřicet milonů korun do českého startupu Retailys. Ten vyvíjí platformu pro e-commerce, která zákazníkům umožňuje snadno expandovat do zahraničí.

„Retailys jsou vycházející hvězda sektoru infrastrukturního softwaru pro e-commerce v Evropě. Ten je v růstovém turbomódu nejen díky koronaviru, ale zejména obecnému přesunu obchodu z kamenných prodejen do e-commerce a nárůstu zájmu o zahraniční expanzi,“ komentuje transakci Rostock-Poplar.

Muž, který se od 90. let věnuje zejména trhu s fúzemi a akvizicemi a kterého si stále můžete spojovat s podnikatelskou show Den D, koordinoval celé investiční kolo, do něhož se zapojila řada podnikatelů – například zakladatel IT společnosti Soitron Ondrej Smolár.

Retailys se profiluje jako takzvaný e-commerce omnichannel systém. „Obchodník má pod jednou střechou tvorbu a správu všech svých plně lokalizovaných mezinárodních e-shopů a dalších online prodejních kanálů, kam například patří nyní tak populární marketplaces,“ vysvětluje zakladatel a CEO Petr Heller.

Retailys má kromě Česka pobočku také v Singapuru a Londýně. Momentální obrat se pohybuje ve stovkách milionů, příští rok firma cílí na miliardu.