skip to main content

Cvaknout a jet dál. Nejfotografovanější vyhlídka Česka je zavřená, existuje ale identická

Populární Smetanova vyhlídka nad meandrem Vltavy spolu s nedalekou vyhlídkou Máj patřila mezi nejfotografovanější místa v republice a zejména v letních měsících se fotky z ní objevovaly na sociálních sítích minimálně jednou týdně.

V Česku se stejně jako v Norsku, Peru, na Islandu nebo na jakémkoli jiném přírodním úkazu začaly stát fronty na dokonalou fotku na Instagram.

Návštěvníci Smetanovu vyhlídku ničili, nechávali po sobě odpadky, a v květnu z ní dokonce jeden spadl a zranil se, což vedlo k jejímu uzavření.

Pokud jste smetanovskou návštěvu (a povinnou fotku) nestihli, nezoufejte. Přinášíme výběr těch nejlepších míst v Česku, kde je vyhlídka neméně fotogenická. Jen se na ně všichni nehrňte najednou.

Solenická podkova

Reklama

Pokud zoufale toužíte po fotce s vyhlídkou na Vltavu, nemusíte si rvát vlasy – nejdelší česká řeka má malebných vyhlídek na své meandry celou řadu. My doporučujeme Solenickou podkovu, kterou najdete 20 kilometrů od Příbrami a typickou fotku tam pořídíte ze skaliska Na Vraném. Na rozdíl od známějšího Máje tam nepotkáte tolik lidí, částečně i proto, že k místu nevede turistická stezka. O to víc ale výhled stojí za to.

Klášter Rosa Coeli

V poslední době čím dál víc skloňované místo. Pokud během prázdnin plánujete výlet po jihomoravských sklípcích, zastavte se i v Dolních Kounicích. Tam najdete zříceninu klášterního kostela Rosa Coeli neboli „růži z nebes“. A když zvládnete cvaknout fotku západu slunce, srdíčka se jen pohrnou.

Lom Velká Amerika

Stejně jako vyhlídka na meandry Vltavy i lom Velká Amerika patří k oblíbeným fotodestinacím (na Instagramu pod hashtagem #velkaamerika najdete více než 26 tisíc fotek) kousek od Prahy. K zatopenému vápencovému lomu se dá snadno dostat z další české fotomekky, Karlštejna.

O kousek dál najdete podobný menší lom Malá Amerika, jenom při focení zůstaňte nahoře – sestup a koupání v lomech jsou zakázané a kromě nebezpečí pádu hrozí i několikatisícová pokuta.

Stezka Valašska

Stezek korunami stromů najdete v České republice hned několik, ta na beskydských Pustevnách je ale výjimečná hlavně skleněným můstkem na vrcholu. Vede sedm metrů do volného prostoru ve výšce 30 metrů nad zemí a kvůli prosklené podlaze nebude pro ty, kdo mají závratě. Výhled z 1099 metrů nad mořem až na Jeseníky nebo Velkou Fatru ale bude stát za to.

Rozhledna Salaš

Reklama

Zatímco u většiny rozhleden je nejlepší výhled (a fotky z vrcholu), tuhle dřevěnou kousek od Uherského Hradiště si radši vyfoťte zezdola. Stavba soukromého investora z roku 2015 má podobu dvou do sebe zaseknutých sedmiček a z výšky 21 metrů uvidíte nedaleké Chřiby i Velehrad.

Riegrovy sady

Panorama hlavního města si většina lidí fotí z Hradčanského náměstí, pokud ale chcete na fotku zařadit i Hrad, jednu z nejlepších vyfotíte z  „Riegráčů“. V parku na pomezí Vinohrad najdete zatravněný svah beze stromů, který je oblíbeným odpočinkovým místem a nabízí nejen Staré Město jako na dlani.

Takže stačí jen hezky si sednout se skupinkou přátel na trávu, dát si nějaký ten drink a pak si udělat selfíčko a přidat k němu hashtag #riegrovysady, aby každý, kdo na něj klikne, mohl obdivovat, jak krásně jste se v tomhle pražském parku měli…

Karlova Studánka

V lázeňském městečku, které je často výchozím bodem na nejvyšší horu Jeseníků Praděd, stojí za to strávit víc času. Kromě léčivých pramenů se můžete kochat typickou (a fotogenickou) lázeňskou architekturou, parádu na síti udělá i fotka umělého vodopádu, ke kterému stačí sejít pár schodů z horního parkoviště.

Levandulová farma

Pokud máte pocit, že vám chybí pořádně barevná fotka, jednu fialovou můžete pořídit na jižní Moravě. Levandulová farma Lavandia u Staroviček zahrnuje 40 tisíc vysazených keříků levandule, poskytujících fialové kulisy široko daleko, s bonusem Pálavských vrchů v pozadí. Po domluvě si taky můžete pár svazků natrhat. Jo a fialový outfit na sebe. #jinaktonebudeono

Terasa U Prince

Střešní restaurace Terasa U Prince u Staroměstského náměstí v Praze je ideální pro ty, kteří se chtějí vyfotit i s něčím k jídlu nebo drinkem. Zdejší výhled stojí za to zvěčnit pořádně, takže kromě samotného prostoru teras má restaurace vyhrazené i místo, kde si můžete udělat tu nejlepší fotku se Staroměstskou radnicí a Týnským chrámem v pozadí.

Mandloňové sady u Hustopečí

S návštěvou mandloňových sadů u Hustopečí, největších ve střední Evropě, se nejvíce vyplatí počkat na jaro, stojí to ale za to. Tehdy stovky mandloní rozkvetou a pohled na nekonečné řady růžovobílých stromů stojí za to. Kochat se můžete i z rozhledny, která v sadu stojí. V březnu tady bývají Slavnosti mandloní a vína.

Reklama
Reklama