Do léta zbývá přesně 19 dní. Ještě tedy je nějaký čas před začátkem plavkové sezóny se svým tělem něco udělat. Zkuste třeba pár chytrých cviků podle úspěšného zpěváka a sportovce Bena Cristovaa, který neúnavně cvičí každý den. A protože je to časově zaneprázdněný mladý muž, rozhodl se udělat si tělocvičnu doma.

Samotným tréninkem tráví dvě hodiny denně, a protože chce být mrštný při brazilském jiu-jitsu (BJJ), nejvíce se mu osvědčila strava bez masa. Zastává názor, že nejdřív by měl člověk začít u diety a to hlavně tím, že zredukuje sacharidy na minimum a přidá bílkoviny a vlákninu.

Čtěte také: O škole, Adolfovi a barbarech. 7 rad, jak být lepší podle Bena Cristovaa

„Poslední dobou jsem se věnoval jen BJJ a to je omezený do 80 kg. Musel jsem shodit, protože předtím jsem měl 95 kg, převážně ve svalech a nedalo se s tím nijak pracovat. U tohoto sportu potřebuju, aby mé tělo bylo pružné,“ popisuje Cristovao.

Zkuste si těchto 7 cviků pro hezčí tělo

  • Strečink

Každý den si najděte alespoň 20 – 30 minut na cvičení a strečink. Ten se dá vyhledat kdekoliv na Youtube. Pořádně se protáhněte ještě než půjdete do práce – prsty, ruce, nohy. Nejlépe celé tělo, budete se cítit líp. Stejně jako se cítím já. 

_MTF8758

  • Vzpor

Vzpor ležmo na předloktí je nejúčinnější cvik, jak zpevnit celé tělo. Střídejte ho se vzporem na dlaních jako když byste šli do pánského kliku. Vydržte alespoň minutu a poté si chvíli odpočiňte. Cvik opakujte alespoň ještě třikrát. Pro posílení boční části těla doporučuji vzpor na jedné ruce s otočením na pravou a následně levou část těla.

_MTF87441

  • Posílení nohou

Položte si ruce na zem a střihejte nohama doprava a doleva. Zabírají u toho svaly na stehnech a navíc je tento cvik dobrý pro balanc a koordinaci těla. U všech cviků je strašně důležité správně dýchat a být celkově zpevněný – mít zpevněné vnitřní břicho a neprohýbat se v zádech.

_MTF8765

  • Dřep na jedné noze pro pokročilé

Toto je účinný cvik na jedné noze z absolutního sedu na zemi. Dejte váhu mírně dopředu, napněte jednu nohu a následně se zvedněte z dřepu. Pokud to bude pro vás náročné, udělejte si pár klasických hlubokých dřepů a hlídejte si, ať máte chodidla v jedné linii a nikam vám neujíždějí.

Za žádnou cenu se nesmíte u provedení cviku předklánět a neměli byste záda také kulatit. Při pohybu dolů by neměla kolena přesahovat špičky prstů. Dosedejte na paty.

_MTF8803

  • Posílení břišních svalů

Chytněte se jednou rukou za hlavu a pravý loket dejte k pokrčené levé noze a střídejte končetiny křížem. Zvolte takovou rychlost, která vám bude vyhovovat nejvíce. Poté si chvíli odpočiňte v lehu a pak si tento cvik ještě několikrát zopakujte.

_MTF8790

  • Posílení bicepsu gumou

Když si člověk koupí dobré gumy, tak nepotřebuje žádné činky. Já jsem si je upravil podle sebe tak, že jsem si k nim přidal úchopy.

_MTF8816

  • Rada na závěr

Nezapomeňte se zase protáhnout.

_MTF8759