„Pokud pravidelně trénujete, jíte zdravě a staráte se o sebe, zvyšujete mimo jiné šanci na to, že najdete kvalitnějšího partnera. Jednak budete nejspíš přitažlivější, ale také víc sebevědomí, budete vitálnější a také budete mít víc energie pro různé aktivity. Takže je větší šance, že najdete partnera, jenž bude disponovat stejnými rysy,“ tvrdí Michal Vrátný, známý pod přezdívkou Radar.

Zakladatel úspěšné sítě tělocvičen Železná koule tvrdí, že mnoho aspektů fyzického a mentálního zdraví máme sami pod kontrolou, a navíc se prý při pohybu vylučují takzvané molekuly naděje. Pravidelným pohybem lze také úspěšně bojovat proti stárnutí.

Vrátný také léta učí Čechy, že zvedat těžké váhy je pro tělo zdravé a nezpůsobí to, že budou vypadat jako kulturisti. Snaží se vyvracet také další mýty o nejen o cvičení, ale i o stravě.

V České republice Vrátný jako jeden z prvních začal propagovat takzvané kettlebely, tedy železné koule s rukojetí, podle kterých se jmenuje i jeho síť tělocvičen. Kdysi začínal tak, že dělal tréninky pro pár nadšenců, nyní má úspěšný byznys s několikamilionovým obratem.

V Železné kouli nabízí mimo jiné úspěšné intenzivní cvičební programy s názvem Amazing 12, kdy lidé trénují pod dohledem tři měsíce a kdy se často mění jejich těla k nepoznání.

„Lidé mají svůj plán a cvičí pětkrát týdně, k tomu ještě drží jídelníček. Některé změny na těle jsou neuvěřitelné a srovnávací fotky před a po jsou velmi populární. Je to oblíbený program,“ popisuje Vrátný, který sám z vedení sítě tělocvičen odstoupil, najal si svého CEO a ve firmě působí dál jako vizionář.

Proč bytostně nesnáší „klasická fitka“? Jak správně cvičit a kde vzít motivaci? Jak docílit toho, aby se z pohybu stala zdravá rutina? A je nutné kombinovat kardio se silovým tréninkem, aby lidé měli výsledky? A jak souvisí pravidelný pohyb s výběrem partnerů?  Nejen tato témata jsme probrali v dalším díle podcastu Jak být lepší.