Když Cristiano Ronaldo nedávno uváděl novou kolekci svého spodního prádla, doprovodil ji také 15bodovým seznamem rad, jak se dostat do formy. Hvězda Realu Madrid je prý dodržuje každý den.

Ať už patříte mezi Ronaldovy fanoušky a loňskou cenu za nejlepšího fotbalistu planety jste mu přáli, anebo ne, to, že má dobrou fyzičku, mu nikdo neodepře. Jak píše na svém webu, tohle je 15 rad, jak ji mít taky:

 1. Trénujte své tělo, ale nezapomínejte taky na svou mysl. Mentální síla je stejně důležitá jako ta fyzická.
 2. Naučte se mít rádi rutinu a buďte disciplinovaní.
 3. Vyberte si svůj cíl a zaměřte se na něj.
 4. Pořiďte si tréninkového partnera. Podpoříte tím svou soutěživost a budete se víc snažit.
 5. Pořádně spěte. Je to podmínka, abyste z každého tréninku vytěžili maximum.ronadlo 2 done
 6. Na tréninku se pořádně zahřejte, abyste se vyhnuli zraněním. Naučte se to, i kdybyste se měli jen proběhnout nebo se zahřát na trenažéru.
 7. Střídejte to! Doporučuji kombinovat kardio a silové cvičení, abyste si zajistili, že procvičíte všechny části těla a že posilujete nejen svaly, ale i svou výdrž. Tréninky díky tomu budou i zajímavější.
 8. Vysoká intenzita cvičení vám nejen zvýší průtok krve, ale potrénuje i výdrž.
 9. Stejně významné je ale i kardio – doporučuji série po 30 minutách, a jak budete sílit, tak zvyšujte jejich počet.
 10. Cvičte, kdekoli to jde. Když ráno vstanete, dejte si v ložnici několik lehsedů nebo je udělejte předtím, než půjdete spát. Zadejte si to jako součást každodenní rutiny a za chvíli si na to zvyknete.CR7_3 done
 11. Ke správnému cvičení patří správná strava. Já dodržuji proteinovou dietu.
 12. Pijte! Dostatek tekutin – respektive vody – je naprosto zásadní. A nepijte alkohol.
 13. Jezte pravidelně – pokud pravidelně cvičíte, musíte doplňovat energii, aby ji vaše tělo mělo kde brát a mohlo podávat skvělé výkony. Někdy jím až 6 malých jídel denně, abych si byl jistý, že budu míst dost energie v každém okamžiku.
 14. Motivujte se hudbou. Nikdy nezapomenu na to, abych u sebe měl dobrou hudbu, kterou můžu během tréninku poslouchat. Pomáhá mi se správně nastavit, namotivovat se a dostat ze sebe to nejlepší. Na mě funguje reggae a hip hop.
 15. Odpočívejte. Správný trénink je pro váš výkon samozřejmě to nejdůležitější, ale musíte ho vyvážit, abyste byli fyzicky i psychicky v pohodě. Já trávím hodně času se svou rodinou a přáteli a vždycky mi to zvedne náladu.

Pustíte se do toho?